Історичні бойкоти Олімпіад: хто та навіщо пішов на такий жорсткий крок
Джерело:
Readers DigestПід час Олімпіад іноді траплялося дещо таке, що залишало, можливо, найглибші відбитки. Відбитки в людській історії загалом та історії спорту зокрема.
Ось про кілька таких і розповімо сьогодні на Men 24. А саме – про два потужні бойкоти (1976 та 1980) через права людини та холодну війну.
Також цікаво Як приготувати гарячий алкогольний коктейль Тропічний: спробуй себе в ролі барMENa
1976 – африканський бойкот
На Олімпіаді 1976 року в Монреалі, Канада, права людини були в центрі уваги. А все тому, що 22 країни Африки бойкотували змагання через участь там Нової Зеландії.
- Річ у тім, що раніше того року Нова Зеландія відправила свою національну команду з регбі грати в Південну Африку, люди в якій жили в умовах апартеїду.
- Тобто, темношкірі та білошкірі свідомо та на державному рівні розділялися практично в усіх сферах життєдіяльності.
Бойкот 1976 року став першим в історії такого штибу та такого масштабу заходом.
Олімпіада у Москві засвідчила, що СРСР не так вже й поважають у світі / Фото mos.ru
1980 – альтернативна Олімпіада
1980 рік. Олімпіаду проводять у Радянському Союзі, у Москві. А проте триває холодна війна, і президент Сполучених Штатів Америки Джиммі Картер закликав союзників не відправляти свої збірні на ігри.
Навіщо? На знак протесту проти радянського вторгнення в Афганістан, яке почалося якраз у 1979.
- У підсумку Штати не брали участі у тих Олімпійських іграх (як, скажімо, і Німеччина, Японія та багато ісламських країн), а замість цього влаштували альтернативні – Liberty Bell Classic у Філадельфії.
- Туди й приїхали спортсмени з країн, які підтримали бойкот змагань у СРСР.
Кремль того року планував показати світу "соціалістичні досягнення", але ця пропагандистська ідея провалилася – багато хто не бачив новітні "потьомкінські села", а хто й бачив, той не повірив.
Зрештою, СРСР залишалося жити тільки 10 років.