Як приваблювати усіх: головні закони у спілкуванні наживо та онлайн

24 вересня 2022, 20:34
Читать новость на русском

Джерело:

"НВ"

Професор психології Джек Шафер розповів про кілька принципів спілкування, які можуть зробити тебе привабливішим. Причому стосуються вони як розмови наживо, так і онлайн.

Отже, що впливає на те, щоб одна людина вважала іншу привабливою? Вчені з різних дотичних наук, як-от психологія, соціологія тощо, намагаються знайти однозначну відповідь на це питання. Наразі такої немає, а проте якісь цікаві нюанси, які реально працюють, можна виділити.

Також цікаво Випив залпом, скривився, закусив: чому так неправильно пити горілку

Цікаві нюанси законів привабливості у спілкуванні наживо й онлайн

Передовсім нагадаємо, якщо ти раптом забув, що людина – істота соціальна: майже ніхто не живе поза якимось колективом, і майже всі прагнуть взаємодіяти у парі з коханою людиною. І це не тільки наше усвідомлене бажання, а й інстинктивне – від взаємодій у межах виду залежить, власне, його виживання.

Людей приваблює один до одного, це ясно, але які ж фактори визначають цю привабливість?

Особистість

Екстраверти зазвичай здаються привабливішими через свою товариськість (вони буквально заряджаються від спілкування).

У інтровертів світосприйняття дещо інакше, енергію вони добирають від усамітнення і внутрішні стимули для них важливіші. Утім, не забувай, що жодна людина не є екстравертом чи інтровертом на 100%.


На привабливість впливають певні риси особистості / Фото unsplash

Самоповага

Впевненість у собі зазвичай приваблює співрозмовника. Дає вона ще два плюси: впевненим людям комфортно у центрі уваги, а також вони вільніше розповідають про себе.

Низька самооцінка нівелює усі ці фактори та стимулює до замкненості й шаленому опору критиці.

Фейсбук

Як би не банально це звучало, у розгортанні взаємин в мережі чи не вирішальну роль має схожість. У фейсбуці найчастіше зближуються люди зі спільними поглядами.

Також у мережі на привабливість впливає й проста математика – наприклад, кількість друзів чи реакцій під постами.

Цікавий факт: людей, які багато часу проводять у фейсбуці, вважають більше інтровертами, адже це якраз не соціалізація, а радше усамітнення.

Сприятливим середовищем мережа є й для людей з низькою самооцінкою – адже там можна висловлюватися анонімно з мінімальною небезпекою зазнати критики.