Прокачай їх негайно: 7 м'яких соціальних навичок, які необхідні для успішного життя

24 лютого 2024, 19:14
Читать новость на русском

Джерело:

GQ

Існують певні навички, над якими нам потрібно працювати, щоб жити успішним і щасливим життям, і соціальні навички, безсумнівно, є одними з найважливіших.

Соціальні навички – це ті, які допомагають тобі спілкуватися з іншими людьми, вирішувати конфлікти, тримати стрес під контролем, бути впевненішим у собі і навіть дозволяють тобі завойовувати людей, справляти гарне враження і, завдяки цьому, мати можливість отримати, наприклад, бажану роботу або побачення з коханою людиною.

Варте уваги Твій найулюбленіший персонаж "Дюни" може розповісти, який коктейль припаде до душі

Коли ти володієш хорошими соціальними навичками, ти навіть можеш здаватися більш привабливою, цікавою, надійною або здібною людиною. Ти навіть можеш навчитися встановлювати межі і бути стійким, а це все є факторами успіху, як в професійному, так і в особистому плані.

Ба більше, ці навички можна розвивати в будь-який момент життя, це дійсно ніколи не пізно, потрібно лише усвідомити, що тобі потрібно, і бути готовим працювати над цим. І є певні навички, які є особливо корисними та потужними.

Асертивність

Згідно з Кембридзьким словником, асертивна людина – це "той, хто поводиться впевнено і не боїться говорити те, чого хоче або у що вірить".

Йдеться про те, щоб мати сміливість і впевненість зробити перший крок, висловитися, попросити, поставити запитання і боротися за те, чого ми хочемо. Асертивність також допомагає бути більш стійким і мотивованим, впевнено висловлювати свої думки і відстоювати те, у що ти віриш, чого хочеш досягти або чого потребуєш. Асертивна людина привертає до себе увагу, бере все під контроль і активно працює над досягненням своїх цілей.


Асертивність дозволить тобі бути стійким і мотивованим / Фото wayhomestudio

Вміння спілкуватися та слухати

Найважливішими соціальними навичками є комунікація та вміння слухати. Це дозволяє, з одного боку, привернути увагу інших, чітко поділитися своїми ідеями, пропозиціями чи проєктами, допомагає прояснити ситуацію і налагодити співпрацю, а з іншого боку, дозволяє вчитися у інших, отримувати зворотний зв'язок, відкривати для себе різні речі і краще взаємодіяти з людьми.

Вміння слухати – особливо важлива навичка, яка може допомогти іншим людям почуватися краще і відчувати, що їх цінують, коли вони поруч з тобою.

Вирішення конфліктів

Конфлікти можуть виникати в будь-якому контексті і в будь-який час, і тобі потрібно знати, як правильно їх вирішувати, щоб отримати найкращі результати і не допустити, щоб дрібниці перетворилися на велику проблему.

Саме тут стають у пригоді такі навички, як вміння слухати, управляти стресом, регулювати емоції, бути готовим змінити свою думку та працювати в команді – все це з метою пошуку кращих рішень і навчання на помилках, щоб уникнути їх повторення.


Важливо вміти розв'язувати конфлікти / Фото Drazen Zigic

Самосвідомість

Самосвідомість – це те, що допомагає тобі налагодити контакт з собою і своїми емоціями, дозволяє зрозуміти, звідки вони беруться, що їх викликає і як ти можеш контролювати і використовувати їх на свою користь. Це також те, що дозволяє тобі знати, як вони впливають на інших людей, як твоя поведінка або ставлення впливають на інших, і як використовувати це для створення кращих стосунків і зв'язків.

Ти можеш працювати над цим за допомогою таких речей, як медитація, усвідомленість, практики вдячності, знаходження часу, щоб зрозуміти, що ти відчуваєш і чому, або навіть за допомогою терапії.

Надійність

Йдеться про те, щоб продемонструвати, що ти є надійною і заслуговуючою на довіру людиною, викликати почуття довіри в інших і впевненість у тому, що ти зробиш усе можливе, щоб виконати те, що обіцяєш. Надійність можна продемонструвати такими речами, як пунктуальність, виконання обіцянок і дотримання того, що ти обіцяєш зробити.

Читай також Чуйні до людей навколо: ці знаки Зодіаку виділяються своєю винятковою добротою

Прокачуй ці навички. Вони однозначно позитивно вплинуть на твоє життя. Причому як на особисте, так і на робоче.