Борода більше не табу: в армії Великої Британії скасували історичну заборону
Джерело:
BBCСолдатам британської армії тепер дозволять мати не тільки вуса, а й бороду. Рішення не було простим, ухвалювали його після багаторічних дискусій та кількамісячних уточнень. Та й кілька обов'язкових умов довелося додати.
Борода і вуса повинні бути охайними та у належний спосіб доглянутими. Довжину волосся регламентують від 2,5 до 25,5 міліметра, та щоб воно не було нетипового кольору. І дотримання цього всього будуть регулярно перевіряти.
Дивися також Коктейль, який сподобається твоїм друзям: як приготувати Nemiroff Pear Sour
У Британії усім військовим дозволили носити бороди
Політика армії Великої Британії щодо волосся на обличчі була досить консервативною. Акуратні вуса дозволяли раніше, а от бороду понад сотню років не можна було мати. Та відтепер солдатам і офіцерам можна відрощувати і вуса, і бороди під час служби в армії.
Нова директива стала результатом багаторічних дискусій, та рішення ухвалене й набуває чинності негайно. Усі необхідні деталі узгоджували кілька минулих місяців, враховуючи, зокрема, й міркування самих військовослужбовців.
Отже, можна відрощувати охайні та доглянуті вуса та бороди. Але залишаються "особливі випадки", коли офіцерам і солдатам можуть "наказати голитися, якщо цього вимагатимуть обставини".
Керівництво армії сподівається, що оновлена політика допоможе залучити більше рекрутів серед покоління молодих чоловіків, які наразі вирішують тримати волосся на обличчі в більшій кількості, ніж в останні десятиліття.
До слова, в британській армії й раніше військовим певних конфесій, як-от сикхи та мусульмани, дозволяли відрощувати бороди. Але тільки якщо це не ставило під загрозу їхню оперативну ефективність, здоров'я або безпеку.
Зверни увагу: Міністерство оборони України наказом дозволило всім категоріям військовослужбовців носити бороди та вуса 20 листопада 2017 року.- Королівський військово-морський флот дозволяв бороду і вуса протягом багатьох років. А Королівські військово-повітряні сили дозволили це у 2019. Сухопутні війська "трималися" найдовше та стали останнім родом військ, де надали зазначений дозвіл.
- У чотирихвилинному відеозверненні до військовослужбовців ворент-офіцер 1 класу Пол Карні пояснив затримку: "Досягнення результату зайняло трохи більше часу, ніж очікувалося, через більшу кількість зацікавлених сторін, в тому числі Його Величність Короля, наших політиків і наших союзників".