Око Піднебесної на Південному полюсі: Китай побудує в Антарктиді сотню нових телескопів

22 грудня 2023, 06:25
Читать новость на русском

Джерело:

CGTN

Китай встановить в Антарктиді новий масив телескопів. Мовиться про нову телескопічну мережу навколо Південного полюса Землі.

Прототип її нещодавно завершив етап пробної експлуатації на холодному континенті. Проєкту дали назву Антарктична астрономічна мережа астрономічних спостережень Тяньму.

Дивися також Феєрія смаку та емоцій: найпопулярніші коктейлі 2023 року

Китай розгортає потужну антарктичну астрономічну обсерваторію

Телескопічна мережа складатиметься зі 100 телескопів малого діаметра з великим полем зору в антарктичному регіоні. Кожен з апаратів покриватиме площу неба в 10 000 квадратних градусів.

За словами розробників з Шанхайської астрономічної обсерваторії (SHAO) при Китайській академії наук (CAS), ці оптичні телескопи здійснюватимуть безперервні спостереження упродовж полярної ночі щороку.

  • Прототип масиву доставили на китайську станцію Чжуншань під час 39 антарктичної наукової експедиції Китаю.
  • Два криголами вирушили в експедицію наприкінці жовтня 2022 і за 163 дні подолали понад 60 000 морських миль.


Китайська астрономічна обсерваторія TianMu в антарктичному регіоні / Ілюстрація SHAO при CAS

Починаючи з 20 лютого 2023 року, прототип робив безперебійні спостереження протягом 248 днів поспіль. За цей час він здобув великий обсяг даних під час антарктичної полярної ночі.

Що важливо, попередній аналіз показав, що фотометрична точність прототипу щодо зірок підтвердила доцільність конструкції – прототип є першим китайським обладнанням для астрономічних спостережень в Антарктиді, заснованим на технології дрейфуючого сканера з зарядовим зв'язком, що дозволяє телескопу відстежувати небесні об'єкти без рушійного механізму.