Цікава перспектива: космічний телескоп Габбл показав спіральну галактику, не схожу саму на себе

6 березня 2024, 06:26
Читать новость на русском

Джерело:

ESA Hubble

На світлині, зробленій за допомогою космічного телескопа НАСА Габбл, ми можемо побачити галактику NGC 4423. Вона розташована приблизно за 55 мільйонів світлових років від Землі у сузір'ї Діви.

З фото здається, що ця галактика має якусь неправильну, трубчасту форму. Та насправді, як би це несподівано не читалося, це спіральна галактика. Увесь фокус тут у перспективі.

Дивися також Дістаємо улюблені термогорнята: як приготувати пряну фільтр-каву 18+

Спіральна галактика з незвичного ракурсу від телескопа Габбл

Придивившись, ми можемо розрізнити щільнішу центральну опуклість галактики та менш заповнений диск – це якраз та частина, що складається зі спіральних рукавів.

  • Отже, впритул NGC 4423 нагадуватиме саме спіральну галактику зі звиклими свідченнями цього.
  • Це ефектні вигнуті рукави, що розходяться від яскравого центру та перемежовані з тьмянішими й темнішими менш населеними регіонами.

Але впритул ми подивитися на неї не можемо, адже обмежені відносним розташуванням Землі й об'єктів, які ми спостерігаємо. До того ж, звичайно, небесні об'єкти не залишаються нерухомими в космосі, а часто рухаються з надзвичайними швидкостями один відносно одного.

Цю спіральну галактику видно з краю, та так, що її спіральні рукави не помітні / Зображення ESA, Hubble & NASA

Іншими словами, якщо галактика рухається у випадковому напрямку відносно Землі, ми зможемо побачити її з суттєво іншої перспективи, коли вона опиниться достатньо далеко. Теоретично – бо ж реальність така, що відстані в космосі надто великі, а людське життя надто коротке, щоб зауважити помітну різницю.

Простіше кажучи, на цьому фото зафіксовано більш-менш такий вигляд NGC 4423, який ми матимемо завжди.