5 безглуздих міфів про тренування, в які експерти з Гарварду закликають більше не вірити

29 вересня 2022, 08:25
Читать новость на русском

Джерело:

GQ

Ми невтомно нагадуємо, що у твоєму житті має бути достатньо фізичної активності. Але, переконують експерти з Гарварду, є низка міфів, яких слід позбутися, щоб не завдавати собі клопоту.

Ти, мабуть, чув про шкоду бігу для колін. А що якщо ми скажемо, що це дурниця? Не віриш, тоді читай далі. Спробуймо разом з фахівцями пройтися по найпоширеніших міфах, пов'язаних з фізичною активністю.

Читай також Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців

Руйнувати міфи про фізичну активність взявся професор еволюційної біології людини у Гарварді Деніел Ліберман. Якщо більше не зациклюватися на цих твердженнях, то можна досягнути більшого прогресу, зауважив він.

5 міфів про тренування, яких слід позбутися

1. Біг шкідливий для колін

Ліберман наголошує, що це все маячня. За його словами, біг насправді має зворотний ефект. Навпаки, він змушує твої суглоби згодом відновлюватися. Головне – правильно бігати. Таким чином ти і собі не нашкодиш, і досягнеш бажаних результатів.


Біг з правильною технікою не шкодить твоїм колінам / Фото Alexander Redl​

2. Тренуватися потрібно ледь не щодня

А це ще один міф, в який безліч людей досі вірять. Почнімо з простого, для підтримування фізичного стану на належному рівні, потрібно бодай 150 хвилин на тиждень присвячувати спорту. Можеш похизуватися такою кількістю? Молодець.

Якщо ж у тебе виникає бажання тренуватися щодня, то його слід позбуватися. Пам'ятай про те, що ефективно наші м'язи ростуть саме під час відпочинку. Тож якщо його не буде, то і прогрес ти просто не побачиш.

3. Є ідеальна формула для всіх

Тут слід розуміти, що вправи – це індивідуальна практика. Тож є ті, які підходять одним, але можуть зовсім не працювати з іншими. А це означає, що не існує універсального підходу для всіх. Слід зважати на свій рівень фізичної підготовки, метаболізм та інші нюанси, які впливають на результат.

Те, що працює з твоїм найкращим другом, може тобі не підійти. Головне у цьому випадку – не втрачати достатній рівень фізичної активності. От і все.

Це цікаво Щоб не змерзнути і не захворіти: фітнес-тренер розповів, як обрати одяг для пробіжки восени

4. Бути менш активним з віком – нормально

За словами Лібермана, цей міф буквально легітимізує відмову від фізичної активності з віком. За словами експерта, займатися спортом у старшому віці значно корисніше. Тож думки про лежання на дивані слід відкинути вбік.


З віком фізичної активності не має ставати менше / Фото Luis Vidal

5. Фізичні вправи продовжують життя

У цьому міфі є певна логіка, але не все так просто. Вправи дійсно покращують стан нашого здоров'я. Ба більше, ти насолоджуєшся результатом, що дозволяє тобі почуватися краще. Тож певною мірою фізичні вправи дійсно можуть впливати на тривалість життя. Але це не означає, що якщо цілодобово не вилазити зі спортзалу – житимеш вічно.

Присвячуй фізичній активності достатню кількість часу. Насолоджуйся процесом і не змушуй себе тренуватися, якщо цього відверто не хочеш. Водночас виробляй звичку, адже саме завдяки цьому ти зможеш продовжувати працювати над тілом своєї мрії.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Він ґрунтується на вивченні наукових статей і праць. Якщо ти хочеш досягнути бажано результату, то слід спочатку проконсультуватися з лікарем, а потім виконувати вправи під наглядом тренера.