Місія Artemis 1 стала успішною: чому ж NASA треба ще аж 2 роки, щоб відправити людей до Місяця
Джерело:
Space.comЗапуск Artemis 2 запланований на 2024. Тобто NASA знадобиться ще 2 роки, щоб відправити астронавтів до Місяця. Чому ж так довго, якщо місію Artemis 1 визнали цілком успішною?
Одразу нагадаємо, що корабель Orion вдало приземлився 11 грудня, повернувшись від Місяця. Та цей борт – без людей. Тепер увагу світу привертає другий етап програми – з екіпажем. Але це не може статися швидко.
Також цікаво Українські традиції та сучасні інновації: за що мільйони полюбили медову з перцем
Що буде далі з місіями "Артеміди" і коли людина знову ступить на Місяць
Зокрема, треба фактично наново зібрати (відновити) космічний корабель і ракету-носій SLS. Ключові компоненти для капсули Orion повторно використають, але вони повинні пройти серію випробувань після польоту – це займе деякий час.
- Первинний графік використання SLS передбачав повні три роки між першими двома запусками. У блозі NASA за 2017 рік вказано, що авіоніка та електричні системи, які забезпечують "нервову систему" ракет-носіїв і космічних кораблів і з’єднують різні системи в єдине ціле, будуть багаторазовими.
- Але ракету для запуску Artemis 2 використають потужнішу, а трирічний проміжок між місіями мав на меті дати час для модернізації мобільної стартової платформи SLS (MLP).
Однак у 2018 відмовилися від планів модернізації існуючого MLP, а перші три польоти SLS вирішили виконати в одній конфігурації. Це, природньо, скоротило перерву між місіями. Однак авіоніка тепер потребуватиме ретельнішого відновлення.
У NASA скоротили заявлений час між місіями, але це може змінитися / Фото NASA
Отже, відповідно до звіту NASA за листопад 2022, загальна підготовча робота між місіями триватиме близько 27 місяців. А найскладнішим завданням цього періоду буде обробка та повторна інсталяція апаратного забезпечення Artemis.
Видалення та встановлення авіоніки на капсулі Artemis 2 Orion буде більше схоже на відключення вашого домашнього офісу, щоб перенести його з однієї кімнати в іншу, ніж на розривання гіпсокартону, щоб перемонтувати ваш будинок. Але перш ніж ці компоненти можна буде встановити в Orion для Artemis 2, їх потрібно перевірити,
– пояснив виданню інженер NASA
А поки що техніки вивчатимуть космічний корабель, який повернувся на Землю, і його системи, щоб визначити, наскільки добре він працював у польоті. Зокрема – наслідки радіаційного впливу. У проєктуванні космічного корабля докладають значні зусилля для захисту екіпажу й обладнання від опромінення. І тут ще велике поле роботи, адже, скажімо, на борту Міжнародної космічної станції (МКС) та біля Місяця рівні опромінення геть різні.
Важливо знати! Загалом місія Artemis 1 тривала близько 26 днів. Екіпаж Artemis 2 не зможе насолоджуватися своєю місією так довго – вона триватиме тільки 10 днів. Це через те, що кружляти навколо місяця астронавти довго не будуть. І тільки під час наступної після цього місії, Artemis 3, люди мають висадитися на поверхню Місяця.Коли саме це відбудеться – наразі точно не скаже ніхто, але не раніше 2025 року. Але, кажуть, дотримання цієї дати стало б подвигом для NASA.