Що призводить до зради у стосунках: психологи назвали 8 найпоширеніших причин
Джерело:
GQПсихологія стверджує, що причин зради може бути багато і вони дуже відрізняються у кожної пари. Але фахівці також виявили, що є певні фактори, які можна побачити найчастіше. А отже – які можуть допомогти розкрити ситуацію, коли виникають проблеми.
Правда в тому, що невірність ніколи не є виною "жертви". Зрада має відношення до того, хто її здійснює, і до того, що у нього в голові. І вона може статися навіть у здорових, стабільних і щасливих стосунках. Тому в будь-якому разі необхідно мати розуміння, що може стояти за зрадою, щоб здобути інструменти для зцілення або прийняття іншого рішення про те, що робити далі.
Також цікаво До донатів треба залучати креативно: що таке гест-бартендинг і як він наближає перемогу України
Це справді важлива тема. Наука говорить нам, що хороші стосунки є одним зі стовпів щастя та успіху, а невірність може бути дуже руйнівною, і не лише щодо стосунків, але й щодо самооцінки та загального благополуччя людей.
Основні причини невірності
Психолог Джастін Леміллер (Justin J. Lehmiller), доктор філософії, описав у Psychology Today дослідження пар, в якому експерти намагалися визначити, що спонукає людину до зради. Як виявилося, основні причини пов'язані з сексуальністю, але є й інші, які є більш емоційними й пов'язаними з внутрішніми потребами людини. Завдяки цьому психологи визначили 8 найбільших факторів ризику виникнення невірності.
- Гнів – як спосіб помститися партнеру за попередню невірність або за щось інше, що не було прощено чи зцілено.
- Сексуальний потяг – прагнення робити те, чого не робить партнер, частіше займатися сексом або реалізовувати свої фантазії.
- Брак любові – відчуття, що тебе не люблять, або сумніви, чи ти з тією людиною, з якою мав би бути.
- Нехтування – відчуття, що тебе ігнорують, що ви не залучені в життя одне одного, що постійно є конфлікти або що ви проводите недостатньо часу разом.
- Відсутність зобов'язань – це пов'язано з відсутністю чіткого розуміння суті стосунків, відсутністю правил чи меж, або тривогою через прив'язаність.
- Ситуативні фактори – як-от стан алкогольного сп'яніння, можливість відвідати "ліворуч" під час відпустки або приклад друзів, які зраджують.
- Самооцінка – зрада може бути способом підвищити самооцінку, щоб відчути себе привабливим або бажаним.
- Різноманітність – це пов'язано з бажанням мати різний досвід, мати вибір і відчувати щось нове.
Причини невірності варто знати, щоб бодай мати інструменти для її подолання / Фото DrazenZigic@freepik
Дослідження також показало, що 20 – 25% одружених людей можуть впадати в той чи інший вид невірності, враховуючи й емоційну. Кожен четвертий. Саме тому важливо працювати у стосунках, мати хорошу комунікацію і створювати простір, де кожна людина може висловити те, що їй потрібно або що її турбує.
Ми також повинні розуміти, що невірність не обов'язково означає кінець стосунків. Є способи подолати її та зцілитися – але для цього треба зрозуміти, звідки вона походить. І, безумовно, варто звернутися по професійну допомогу – наприклад, до психолога, що спеціалізується на стосунках. Знання ж причин не означає, що ти зможеш запобігти зраді або уникнути її, але воно допоможе проаналізувати ці моменти, щоб менше зазнавати ризику.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях. Але якщо Тобі потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов'язково звернися до лікаря.