Працюй лише 4 години на день: що таке "глибока робота" та в чому її перевага

3 листопада 2022, 13:13
Читать новость на русском

Джерело:

GQ

Якщо тобі складно зосередитися на роботі або ти швидко відволікаєшся на розмови колег – наші поради тобі знадобляться. Розповімо про "глибоку роботу" та що вона дає.

На думку експертів, цей підхід може стати справжнім ключем до підвищення твоєї продуктивності. Дійсно, цей метод популяризував Кел Ньюпорт, професор інформатики Джорджтаунського університету у книзі "Глибока робота".

Читай також Nemiroff продовжує підтримувати Героїв: передав другу частину допомоги для їхньої реабілітації

У ній автор розкриває секрети та поради, які допомагають підвищити продуктивність. Сам цей термін протиставляється так званій "неглибокій роботі", яка полягає в тому, щоб змушувати себе та інших вірити в те, що ти – ефективний.

У чому суть "глибокої роботи"

Конкретно метод "Глибокої роботи" полягає в тому, щоб поставити себе в умови максимальної концентрації:

  • вимкни телефон;
  • закрий зайві вкладки, які можуть відволікати;
  • ізолюй себе, щоб бути у своєрідній бульбашці.

"Глибока робота" має стати станом абсолютної концентрації, який доводить твої когнітивні здібності до межі. Секрет полягатиме у тому, щоб працювати та закривати завдання за короткий проміжок часу.


Тобі потрібно максимально зосередитися на виконанні роботи / Фото drobotdean

За словами Кела Ньюпорта, двох проміжків по 2 години на день має бути достатньо, щоб виконувати свою роботу належним чином. Зауваж, що мовиться про 4 години скрупульозної роботи. Усі зустрічі, презентації або інші робочі моменти у ці 4 години не входять. Це щоб ти собі не думав, що ми тут активно педалимо на питанні 4-годинного робочого дня.

Варте уваги Як правильно просити підвищення зарплати та яких помилок уникати

Мета методу "глибокої роботи" проста: все, що тобі потрібно зробити, це максимізувати свої здібності. Слід структурувати свій день з перервами, щоб поєднати продуктивну роботу та моменти відпочинку.

Це можна порівняти з HIIT-тренуваннями. Результати переконливіші, коли ти докладаєш інтенсивних зусиль упродовж короткого проміжку часу. Працюй краще, але завзятіше!