Рід Вайсман та Джеремі Гансен мають облетіти Місяць в рамках Artemis 2 не раніше листопада 2024. 22 жовтня вони вийшли на трибуну Гран-прі США Формули-1 (F1) в Остіні, штат Техас, щоб поспілкуватися з командами про те, як вони формують безпеку своїх болідів під час великих перегонів.

Дивися також Незамінна класика для вечора з друзями: як приготувати Dirty Martini Vodka

Місячні астронавти Артеміди-2 зустрілися з командами Формули-1

І ракети, і гоночні автомобілі – це потужні машини, які потребують складної інфраструктури та висококваліфікованих команд для забезпечення їхньої роботи. Але на відміну від ракети SLS НАСА, гоночні автомобілі, такі як McLaren Формули-1, можна замінити посеред місії. Скажімо, в боліді McLaren F1 кожні 6 тижнів змінюється 80% обладнання, а це 18 000 деталей.

У Формулі-1, якщо ви стоїте на місці, ви фактично рухаєтеся назад через темпи розвитку команд. Це соті частки секунди, які в підсумку складаються – тому все в боліді керується даними,
– сказав генеральний директор McLaren Racing Зак Браун.

Гансен віддав належне здатності команди F1 приймати рішення в пості на X (колишній твітер), де він і Вайсман стоять на стартових решітках:

Насолоджувався захоплюючою розмовою з McLaren F1 про те, як їхня велика команда приймає складні та важливі рішення за лічені секунди. Багато збігається з тим, як ми взаємодіємо з Центром управління польотами для досягнення успіху космічної місії.

Зауважимо, квартет місячних астронавтів скоро почне тренуватися для роботи на навколоземній орбіті в Космічному центрі імені Джонсона НАСА. Останніми етапами підготовки "Артеміди-2", яка розпочалася у квітні, стали вихід екіпажу на стартовий майданчик у скафандрах для генеральної репетиції запуску та відпрацювання ключових етапів місії на симуляторі космічного корабля "Оріон".