Королівський монетний двір (відповідальна за друк монет і банкнот британська установа) до 25-річчя першого видання книги "Гаррі Поттер і філософський камінь" розробивши серію колекційних монет. Чим вони особливі – розповідаємо на Men 24.

Також цікаво Як один експеримент раз і назавжди змінив гастрономічну культуру: історія появи фудпейрингу

Гаррі Поттеру – 25

Роки минають, але так важко повірити, що вперше книга про Гаррі Поттера побачила світ аж 25 років тому! При цьому, зауваж, ентузіазм фанів та читачів залишається незмінним.

Через 25 років після публікації першого видання "Гаррі Поттер і філософський камінь" Королівський монетний двір випускає серію монет про хлопчика-чарівника в окулярах і з блискавкою-шрамом на чолі. Зокрема, буде монета номіналом 50 пенсів.

Серія монет складається з чотирьох творів, які представляють потяг Гоґвортс-Експрес, професора Альбуса Дамблдора та Школу чаклунства Гоґвортс,
– мовиться у заяві установи.


Гаррі Поттер тепер буде на монетах у Великій Британії / Фото Королівського монетного двору

Також у жовтні також вперше на монетах з'явиться інший портрет. Річ у тім, що на британських грошах на аверсі друкують обов'язково зображення чинного монарха. Єлизавета ІІ відійшла у вічність, тож тепер на банкнотах та монетах буде Карл ІІІ.

Коротенька презентація монет із Поттером від Монетного двору: дивіться відео