Що таке тихе звільнення і чому воно набирає шаленої популярності у всьому світі
Джерело:
GQОстанні кілька років надзвичайно змусили кожного серйозно переглянути своє життя. А війна в Україні взагалі перевернула все з ніг на голову. Тож не дивно, що і до нас докотилися тихі звільнення.
Спробуймо разом розібратися, що ж це за явище таке. Крім того, пояснимо, чому це кращий варіант, ніж просто покинути місце праці. Вмощуйся зручніше, ми починаємо.
Читай також Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців
Що таке тихе звільнення
Відразу ж обмовимося, що тут не має нічого спільного з традиційним звільненням з роботи. Мовиться про те, що ти не перевантажуєш себе, не береш більше понаднормову роботу. Це особливо актуально зараз, адже під час пандемії всі намагалися бути гіперактивними та надзвичайно доступними. Мовляв, робота виконується з дому, тож можна їй приділяти ледь не 24 години на добу.
Люди більше не хочуть віддавати роботі весь свій час / Фото Jonas Schindler
Що кажуть результати досліджень
Дослідницька компанія Gallup опублікувала свій звіт "State of the global workplace 2022". У ньому йдеться, що в Європі:
- лише 14% співробітників по-справжньому залучені до роботи;
- 33% почуваються задоволеними своєю роботою.
А це свідчить про те, що тихе звільнення однозначно стосується більшості. І найгірше те, що результати спостережень стверджують про те, що передовсім мовиться про найпродуктивніші покоління, себто Z та міленіалів.
Чому люди влаштовують тихі звільнення
Передовсім це пов'язано з постійними стресами та можливим вигоранням. Крім того, люди починають влаштовувати тихе звільнення для того, щоб нарешті навести лад в особистому житті. Затяті кар'єристи намагаються шукати баланс між роботою та життям поза нею. Адже воно таки існує.
Варте уваги Сумніви заважають тобі рости: експерт розповів, як стати максимально впевненим у собі
Що рекомендують керівникам
Американські експерти звернулися до керівництва компаній. Вони закликали спілкувалися зі своїми співробітниками. Це дозволить їм залишатися продуктивнішими, а отже – ефективнішими для компанії.
Що потрібно зробити? За словами експертів, слід з кожним членом команди говорити бодай раз на тиждень упродовж 15 – 30 хвилин. І розмова ця має бути змістовною, а не про погоду за вікном.
Розмова з підлеглими дозволить їм почуватися частиною групи. Розуміти, що їхні цілі поділяють та підтримують. І це дозволить скоротити кількість тих співробітників, які упродовж певного часу практикують тихе звільнення.
Розмова з керівником дозволить відчути свою вагомість на роботі / Фото charlesdeluvio
Якщо ти зауважив, що тихе звільнення торкнулося й тебе, то варто дозволити собі відпочинок. Можливо, відпустка надасть можливість дещо змінити ставлення до роботи. У випадку, якщо і це не допомогло, рекомендуємо поговорити зі своїм керівником. Не виключено, що ви знайдете рішення, яке дозволить тобі повернути продуктивність й натхнення до роботи.