До того, як зійти на трон (що за іронією долі сталося після повалення монархії під час революції), Наполеон був солдатом, який здобув популярність завдяки тому, що здобував найприголомшливіші перемоги, використовуючи несподівані стратегії, щоб здивувати і знищити своїх ворогів, коли вони найменше цього очікували.

Варте уваги Для сміливих поціновувачів барної культури: як приготувати коктейль Last Man Standing

Завдяки своїм стратегіям і звичкам Наполеон виграв більшість своїх битв, але його історія набула несподіваного повороту, який привів його до нищівної поразки при Ватерлоо і до кінця своїх днів на маленькому острові, де він був засланий і позбавлений тієї влади, яку він мав у розквіті сил.

Ніхто не може перемагати вічно, і у випадку Наполеона поразка сталася частково через помилку, яка позбавила його влади і життя, яке він побудував, а також мрії про те, що його спадкоємці також сядуть на трон.

Битва при Ватерлоо стала найгіршою поразкою в усій військовій кар'єрі Наполеона, після якої він знову опинився у вигнанні і провів решту своїх днів на острові Святої Єлени, де помер від ускладнень раку шлунку.

Поразка стала несподіванкою, оскільки Наполеон Бонапарт славився своїми стратегіями і тим, що використовував кожен ресурс і кожну деталь місцевості на свою користь, щоб повністю знищити будь-кого, хто перетинав його шлях. Але це сталося через кілька факторів, які пов'язані з тим, що імператор зайняв зарозумілу позицію і був переконаний, що він не може програти.


Зарозумілість може коштувати тобі кар'єри / Фото cookie_studio

Через свою зарозумілість Наполеон переоцінював можливості своїх людей і не визнавав сили своїх британських ворогів та їхніх союзників, що також заважало йому приймати кращі рішення на полі бою.

Наполеон був переконаний, що переможе, тому занадто довго чекав на початок атаки (використовуючи погану погоду і дощ як привід) і не зрозумів, що опинився у невигідному становищі і для перемоги йому знадобиться краща стратегія.

І так, це помилка, яка може бути перекладена в сучасний контекст і може стати фактором поразки для будь-кого на професійній арені.

Коли ти зарозумілий, ти починаєш вірити, що все знаєш, що не можеш помилятися, що тобі не потрібно змінювати свої підходи, бути відкритим до інших можливостей або просити про допомогу. Зарозумілість насправді збільшує ризик зробити серйозні помилки і перешкоджає особистісному та професійному зростанню і розвитку.

Ти повинен розуміти, що бути впевненим у собі та своїх здібностях – це не те саме, що бути зарозумілим. Саме тому Білл Гейтс сказав, що це велика помилка – йти в якесь місце, думаючи, що ти найрозумніший або найкваліфікованіший, і що ти не можеш нічого навчитися від інших. Зарозумілість змушує тебе думати, що ти непереможний, і це призводить до того, що ти ігноруєш певні слабкості або моменти, над якими ти міг би попрацювати, щоб просунутися далі.

Читай також Як впоратися з відмовою на роботі та в особистому житті

І як ми бачимо на прикладі Наполеона, навіть найуспішніші, найгеніальніші та найрішучіші люди можуть стати жертвами власного комплексу вищості.