Відчути космос зможе кожен: скоро з'явиться VR-проєкт про Леоніда Каденюка
Джерело:
УНІАНМабуть, немає такого українця, котрий бодай раз не чув би про Леоніда Каденюка. А тепер у нас є ще більше шансів дізнатися більше про видатного українця, котрий став свого часу першим вітчизняним космонавтом.
Завдяки групі ентузіастів, котра заручилася підтримкою Українського культурного фонду, виникла ідея створити VR-проєкт "Український Колумб". Розповідаємо, у чому полягає його суть та що він дозволить побачити.
Варте уваги У Києві відбудеться BAROMETER Show 2021: тема цьогорічного заходу
Ентузіасти створюють VR-проєкт "Український Колумб"
У проєкті розробники планують показати кожному, наскільки важким і небезпечним був шлях, який долає космонавт на шляху у космос. Користувачі ж за допомогою VR-технологій матимуть змогу "взути" черевики легендарного Леоніда Каденюка.
VR-проєкт дасть можливість відчути себе Каденюком / Фото з фейсбук-сторінки Український Колумб
Цей проєкт дасть нагоду кожному охочому мандрувати у космос на шатлі "Колумбія". Це відбулося у рамках місії STS-87. Розробники вивчали сотні матеріалів, щоб створити екстер'єр та інтер'єр космічного корабля у 3D. Завдяки цьому користувачі матимуть нагоду:
- в умовах нульової гравітації пересуватися шатлом;
- виконувати завдання від командира екіпажу;
- використовувати різні предмети, які є на борту.
А ще VR-проєкт "Український Колумб" дозволить ознайомитися зі сценами з життя Леоніда Каденюка. Глядачам покажуть:
- його дитинство;
- польоти, в яких він був льотчиком-випробувачем;
- підготовку до космічних польотів, яка шалено виснажувала;
- та інші моменти, які згадуються у його книзі "Місія – Космос".
VR-проєкт також розповість про життя Каденюка / Фото з фейсбук-сторінки Український Колумб
Український культурний фонд виділив на створення проєкту "Український Колумб" 1,3 мільйона гривень. А працюють над ним українські VR-режисери з досвідом, які отримали безліч нагород. Керівником проєкту став Микита Богданов. Він працював над #PrisonersVoice. Це VR/AR проєкт, який розповідає про українських в'язнів совісті. Проєкт отримав почесну нагороду кінофестивалю goEast, який проходив у квітні 2021 року у Німеччині.
Це цікаво Людина в космосі стає вищою: що ще відбувається з організмом космонавта
А от головним геймдизайнером проєкту став Олексій Фурман. Він свого часу працював над Aftermath VR: Euromaidan. Це був перший документальний український VR-проєкт, присвячений Революції Гідності. Його показали глядачам у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині й Ізраїлі.
Зауважимо, що у 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її офіційним партнером став бренд Nemiroff. Він у співпраці з компанією Spacebit відправлять на супутник Землі техніку, яка збиратиме наукові дані. Для України цей проєкт надзвичайно важливий, адже він дозволить відновити репутацію привілейованої космічної держави на світовій арені, дасть поштовх до розвитку українських комерційних космічних проєктів, а також сприятиме популяризації космічної тематики серед українців.