Як краще спати: поради вчених із Гарварда

5 жовтня 2022, 22:11
Читать новость на русском

Джерело:

GQ

Щоб краще спати, слід не тільки дотримуватися деяких порад щодо дій безпосередньо перед сном. Важливе й усе те, що ти робиш упродовж дня.

Гадаємо, ти вже бачив численні поради про те, як краще спати (серед іншого й на Men 24). Скажімо, не користуватися мобільним у ліжку, залишати в кімнаті комфортну температуру, або – завжди лягати спати в один і той самий час.

Також цікаво Від творіння алхіміків і до напою Джеймса Бонда: як змінювалася горілка упродовж століть

Усі ці поради справедливі. Дійсно, є багато речей, які можна і варто зробити безпосередньо перед сном. Але не менш важливо те, що ми робимо протягом дня.

Гарвардські поради щодо покращення сну

Гарвардський медичний журнал поділився стратегіями покращення сну. При цьому там виходять за рамки того, що ми можемо зробити, коли лягаємо спати (як-от – покласти голову на найкращу подушку).

Зрозуміло, іноді деякі прийоми можуть не працювати, а наші повсякденні дії – не допомагати. А проте якщо дотримуватися порад в комплексі, можна зрештою підібрати саме для тебе ефективну комбінацію.

Отже, вчені з Гарварда розділили поради експертів на дві частини: прийоми на день і на ніч. Про нічні (вечірні), власне, ми вже згадали вище. А що можна зробити вдень?


Як краще спати? / Фото unsplash

  • Не проводь багато часу в ліжку. Знайди інше місце в будинку для роботи.
  • Займайся спортом (фізичною активністю) протягом дня – це, нагадуємо, зменшує стрес і покращує настрій, що дуже впливає на сон.
  • Перебувай на денному світлі не менш як 20 хвилин.
  • Дотримуйся розпорядку дня.
  • Не пий напої з кофеїном пізно.

За словами експертки Сюзанни Бертіш, ці стратегії допоможуть твоєму організму підтримувати стабільний природний годинник. А це своєю чергою допоможе тобі краще спати вночі.

Коли ти встановиш усе це під контроль, не забудь: дослідження рекомендують лягати спати між 22:00 і 23:00, а спати варто від 7 до 8 годин на добу, не більше і не менше.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Він ґрунтується на спостереженнях і аналізі дослідів науковців. Якщо ж тебе турбують проблеми зі сном, то ми наполегливо рекомендуємо звернутися до лікаря. Не зволікай!