Гайда ознайомлюватися з 5 речами, які ми терпіти не можемо у наших керівниках. Поб'ємося об заклад, ти впізнаєш бодай в одному з пунктів свого боса. Вмощуйся зручніше, ми починаємо.

Читай також Як один експеримент раз і назавжди змінив гастрономічну культуру: історія появи фудпейрингу

1. Коли бос недоступний

Мовиться не про випадок, коли ти телефонуєш йому о 1 ночі та питаєш, чи залишилася кава в офісі. Йдеться про ті ситуації, коли твій керівник вважає себе значно вищим за інших. Такі боси ні з ким з підлеглих не розмовляють та навіть не слухають їх. І це може вкрай негативно вплинути на робочий процес.

Наприклад, ти не отримав фідбек і утнув якусь грандіозну помилку. От і все: бос звинувачуватиме тебе. А міг би цього не робити, якби вчасно відреагував на твоє звернення, а не закрився у своєму кабінеті.

2. Коли бос хоче бути другом

Переходимо з крайнощів у крайнощі. Ще одна річ, яка страшенно бісить, – ігри у друзів. Іноді керівник хоче бути твоїм другом, але зовсім ним не є. Тож він буквально розривається між бажанням сходити з тобою після роботи в паб і потребою висварити за провалений проєкт. Так не має бути.


Керівник повинен не забувати, що він передовсім – керівник / Фото lookstudio

3. Ти не отримуєш фідбек

Немає сенсу десь працювати, коли ти не знаєш, чи добре ти справляєшся з поставленими задачами. Просто виконувати свою роботу без фідбеків – прогулянка в лісі вночі та без ліхтарика. Проси у свого керівника, щоб він оцінював твою продуктивність. Нехай озвучує твої сильні та слабкі сторони. Лише так ти зможеш рости та розвиватися на робочому місці.

Варте уваги Як стати успішним "в домашніх умовах": розповідаємо про японський метод кайдзен

4. Безглузді зміни, придумані босом

Ясна річ, що уникнути змін на роботі неможливо. Але найгірші саме ті зміни, які бос придумав, бо йому просто так захотілося. Відсутність логічних пояснень, чому і навіщо може відштовхнути співробітників. Ба більше, у тебе буде внутрішній спротив як до роботи, так і до вказівок керівника. Але тут ти нічого не вдієш, адже буде якось дивно вказати своєму босові на те, що його витівка – рідкісне безглуздя. Маємо надію, що його пронесе, він скоро оцінить ситуацію та поверне все на свої місця.

5. Коли бос лише критикує

Якщо твій бос лише критикує, наскільки добре ти б не впорався, то від такого керівника слід втікати якомога швидше. В такій атмосфері не лише складно працювати. У ній просто неможливо рости. Навіщо ж тоді тобі робота, яка щоденно пригнічує тебе? Поважаєш себе? Тоді керівнику-аб'юзеру у твоєму житті не місце.


Хороший бос не критикує, а дає поради та підтримує / Фото drobotdean

Якщо ти сам обіймаєш керівну посаду, то тепер точно знаєш, що може бісити твоїх підлеглих. Не роби так, і буде щастя на роботі не лише тобі, а й тим, хто працює з тобою пліч-о-пліч.