Цей трюк дозволить дізнатися, чи достатньо добре ти спиш

6 жовтня 2022, 21:48
Читать новость на русском

Джерело:

BBC

Здавалося б, присвячуєш сну 7 – 9 годин на добу і горя не знаєш. Але експерти нагадують, що не завжди нічний відпочинок може бути якісним. І ми розповімо, як це перевірити.

Іноді тобі може здаватися, що ти достатньо поспав. Але все ж ти продовжуєш почувати себе втомленим. І це явище не нове, а надзвичайно поширене. Якщо ж воно хронічне, то ми рекомендуємо звернутися до лікаря. Не виключено, що тебе турбують певні проблеми зі здоров'ям.

Читай також Від творіння алхіміків і до напою Джеймса Бонда: як змінювалася горілка упродовж століть

Як перевірити, чи ти достатньо спиш

Є трюк, який можна спробувати вдома. Він дозволить тобі отримати певну інформацію, яка стосуватиметься твого сну. І її ти зможеш розповісти лікареві під час прийому.

Цей тест отримав назву Sleep Onset Latency Test – Тест на латентність початку сну. Його розробив лікар Натаніель Клейтман, першовідкривач фаз сну. І завдяки цьому тесту можна буде зрозуміти, наскільки серйозні у тебе проблеми з відпочинком упродовж ночі.

Що для цього потрібно зробити?

Слід лягати спати вдень з ложкою, металевою місткістю та годинником або секундоміром.

Задача така: ти лягаєш спати звісивши руку з ложкою з ліжка. Щойно ти заснеш – вона впаде на місткість, що змусить тебе прокинутися. Як ти зрозумів, перед початком експерименту слід увімкнути секундомір.


Якщо у тебе проблеми зі сном – звернися до фахівця / Фото Shane

Що робити з результатами тесту?

  • Якщо тебе розбудив шум менш як за 5 хвилин, то це означає, що ти не висипаєшся.
  • Якщо – 10 хвилин, то є певні проблеми зі сном, але не настільки критичні.
  • Якщо ж минає 15 хвилин після заплющення очей, і лише після цього часу ти заснув, перейматися не варто. Це свідчить про те, що ти не маєш проблем з відпочинком.

Варте уваги Як краще спати: поради вчених із Гарварда

Нагадуємо, що повноцінний відпочинок вночі надзвичайно важливий. Тож не ігноруй його, якщо хочеш залишатися продуктивним і продовжувати наближати державу до перемоги.

P.S. Пам'ятай, що здоровий сон не менш важливий за безпеку. Тож, якщо посеред ночі тебе розбудила повітряна тривога – вирушай негайно до укриття.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Ґрунтується він на спостереженнях науковців. І якщо ти дійсно виявив певні проблеми зі сном, то ми рекомендуємо негайно ж звертатися до експертів. Вони допоможуть визначити проблему й усунути її.