Якщо ці елементи відсутні у ваших стосунках, вони вже приречені. Адже кожна зі сторін може відчувати себе обтяженою через дисбаланс. Отже, ось кілька ключових принципів, які можуть допомогти тобі бути дорослим у ваших стосунках.

Варте уваги Переосмислення популярних коктейлів: авторські модифікації Мохіто й Апероль Шприца

1. Спілкування

Багато пар не усвідомлюють, що їхній стиль спілкування може бути ключем до їхнього щастя. Ти наповнюєшся позитивом, коли сприяєш відкритому і чесному спілкуванню, чітко висловлюєшся й активно слухаєш свою партнерку. Практикуй емпатію, розуміння та ефективне вирішення конфліктів.


Варто пам'ятати про здорове спілкування в парі / Фото Drobot Dean

2. Відповідальність

У будь-яких стосунках ти повинен брати на себе відповідальність за свої дії, емоції та внесок у стосунки. Багато пар грають у гру звинувачень, відбуваються серйозні зіткнення між двома его. Це не що інше, як отрута. Уникай перекладання провини та натомість зосередься на особистісному зростанні, відповідальності та підтримці довіри.

3. Межі

Встановлюй і поважай особисті кордони, а також враховуй кордони твоєї партнерки. Чітко повідомляй про свої потреби, обмеження та очікування, щоб підтримувати здоровий баланс у стосунках.

4. Емоційний інтелект

Однією з основних помилок, яку роблять пари, є те, що вони не розвивають емоційний інтелект, який можна розвинути, лише розпізнаючи та керуючи власними емоціями та реакціями. Такі елементи, як емпатія та розуміння емоцій партнера, а також спільна робота над створенням сприятливого емоційного середовища, можуть бути одним зі способів стати дорослими у стосунках.


Надзвичайно важливо прокачувати емоційний інтелект / Фото Look Studio

5. Рівність і повага

Якщо у стосунках немає поваги, вони швидко закінчаться. Стався до своєї партнерки як до рівної та з повагою. Важливо цінувати її думку, потреби та автономію. Переконайся, що прийняття рішень і співпраця – це щось спільне. Працюй над партнерством, заснованим на взаємній повазі та увазі.

Читай також Що таке інтимний інтелект у стосунках, чому важливий і як його розвивати

Щасливі та гармонійні стосунки – це про роботу. Передовсім мовиться про роботу над собою. Тобі необхідно буде прокачувати себе та змінюватися, щоб ваша пара розвивалася, а стосунки процвітали.