Випив залпом, скривився, закусив: чому так неправильно пити горілку

23 вересня 2022, 11:18
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Горілка – той міцний напій, який уже багато століть високо цінується споживачами алкоголю. За цей час вона зазнала низки змін, що й вплинуло на культуру споживання. На цьому ми й загостримо нашу увагу.

На культуру споживання, ритуали впливають безліч факторів, наголошує редакція Men 24. Це може бути і країна, і менталітет, історичні явища і навіть популярні фільми. Тож якщо в одних країнах міцний алкоголь може стати відмінним компаньйоном після завершення напруженого робочого дня, в інших його мета зовсім інша.

Читай також Nemiroff представив особливий продукт, весь прибуток з продажу – на підтримку українців

Мовляв, необхідно якомога швидше влити у себе міцний алкоголь та отримати бажаний результат. Однак це має сенс лише з низькоякісним продуктом з примітивним смаком, який ми тобі зовсім не рекомендуємо. Натомість варто спробувати сповільнити процес та утримувати фокус на іншому – смакових властивостях напою, його текстурі та ароматі.


Горілка – найпопулярніший міцний алкогольний напій в Україні / Фото Nemiroff

Оскільки горілка в Україні – однозначно найпопулярніший міцний алкогольний напій, то ми й вирішили зосередити увагу саме на ній. Годі пити її за принципом: влив у себе чарку, скривився, закусив. Повір, у неї значно більший потенціал. Хорошою та якісною горілкою можна насолоджуватися, розкриваючи її смакові властивості. Ми – європейці, тож пора нарешті розвивати культуру споживання алкоголю й у нас.

Горілка – більше не нейтральний напій

Потрібно раз і назавжди поставити крапку над "і": якісна горілка уже не вважається нейтральним напоєм без смаку, це далеко не спирт з водою.

Це справжній симбіоз дарів природи, винахідливості виробників, а також інноваційних підходів до створення. Усе це дозволяє зробити міцний алкоголь особливим, з упізнаваним смаком, а також насиченим ароматом.

Ба більше, прагнення до новизни підштовхує виробників експериментувати з інгредієнтами. Саме це дозволяє отримувати нестандартні смаки, які дозволяють по-новому глянути на горілку.

У нас тут цікавий факт для поціновувачів віскі. Якщо ти не знав, то у дубових діжках витримують не лише цей напій, а й горілку. Такий прийом дозволяє наситити її смаком, а також подарувати незабутній аромат благородної деревини.

Як правильно пити горілку?

Ти не повіриш, але просто перехилити чарку горілки та влити міцний напій у себе – неправильне рішення. Тож ми вирішили спитати у бартендерки Юлії Терлецької, як правильно пити горілку та чого категорично не варто робити.

Перш ніж перейти до практичних порад, ми хотіли б влаштувати наочне порівняння пошукових запитів українців і росіян. Просто, щоб ти розумів, наскільки по-різному до горілки ставимося ми та мешканці цієї недокраїни.


Що питають українці в Google щодо споживання горілки / Скриншот


А такими є запити на цю ж тему від росіян / Скриншот

Якою має бути температура напою?

Експертка наголошує що неправильно заморожувати або переохолоджувати напій. Це помилка, яка перекочувала у сучасність з минулого, коли охолодження допомагало замаскувати неприємний аромат, осад й інші недосконалості виробництва.

Найкраще горілка розкриває свій смаковий профіль, коли вона злегка охолоджена. Рекомендована температура подачі білої горілки 8 – 10 градусів, а от смакову горілку можна пити як охолодженою, так і теплою.

Як подавати горілку?

Ідеальна подача для класичної горілки, яку американці називають "білим віскі" – on the rocks. Мовиться про келих "олд-фешн" з кубиками льоду.


Подавай горілку з кубиками льоду, але не заморожуй її / Фото Nemiroff

Смакова горілка або насичена різними ароматними спиртами чи екстрактами подається у тому ж келиху, але з брилою льоду.

Бартендерка закликає вмикати креатив, додавати улюблені цитрусові у вигляді цедри або слайсів. Якщо ж це для тебе занадто просто, то можеш додавати у келих бітери, ягоди або зелені інгредієнти: м'яту, чебрець, базилік.

І, що найважливіше, не поспішати. Вдихнути аромат, затримати ковток на кілька секунд і навіть спробувати вгадати, які саме трави, спеції та ягоди у складі напою. Ти будеш здивований!

Як перевірити якість горілки?

Для того, щоб оцінити якість горілки, я завжди рекомендую маскулінний коктейль Vodka Martini. Це найкращий і найбільш благородний спосіб оцінити якість горілки у змішуванні з хорошим вермутом,
– каже вона.

Спробуй і ти Оленина на полум'яному розмарині та коктейль Truffle-Tini: варіанти фудпейрингу

Як бачиш, горілку взагалі не потрібно заморожувати перед подачею. Натомість нею можна і треба насолоджуватися. Кожен ковток дозволяє по-новому розкрити цей напій. Спробуй і ти влаштувати собі дегустацію цього міцного напою. Гарантуємо, ти зможеш відчути нотки, про які ти навіть не підозрював.

Закуска до горілки все ще важлива?

Можеш видихнути з полегкістю, адже таки так. Але ми б пропонували дещо змінити свій кут огляду. Нехай це буде компаньйон до напою. Це може бути як закуска, так і основна страва. Головне – щоб вона чудово гармоніювала з тим, що у бокалі.


Хороший алкоголь потребує компаньйона / Фото Nemiroff

Якщо ти не знав, то пити у чистому вигляді міцний алкоголь – mauvais ton. Наприклад, у США існують заклади, в яких без замовлення їжі алкоголь тобі не подадуть. І тут усе логічно. Задача таких закладів – подарувати тобі гастрономічне задоволення. Культура споживання міцних напоїв цим і цінна, що ти насолоджуєшся не лише тим, що у бокалі, а й тим, що у тарілці.

Горілка у парі зі смачною їжею дозволяє тобі посилити враження від смаку, експериментувати, отримати задоволення. А найцінніше у всьому цьому те, що наступного ранку ти не матимеш жодних побічних ефектів.

Годі вже думати про те, що бородинський хліб з салом і цибулею – найкраща закуска до горілки. Ми зараз живемо у світі, де неймовірний вибір і доступність продуктів, тож не користуватися цим – справжній гріх. Ба більше, з продуктів у власному холодильнику можна приготувати вишукані закуски, які не лише потішать твій шлунок, а й ідеально доповнять міцний алкоголь. Просто потрібно бодай трохи вийти за рамки або ж завітати у крафтову крамницю локальних виробників.


Спробуй розсмакувати горілку, відкриваючи кожну її грань / Фото Nemiroff

Заплющ очі, спробуй і насолодися

Ми могли б у нашому заключному слові перелічити ще 100500 причин переглянути своє ставлення до культури споживання горілки. Але кому це потрібно? Це історичний продукт, який виготовляється в нашій країні століттями. А наші бренди, відомі на весь світ, не лише популяризують його, а й руйнують поширені міфи, які навколо нього витають.

Тож спробуй і ти забути усе, що знав про горілку до сьогодні. Зупинись, вдихни її аромат, дозволь рецепторам працювати за тебе...