Що робити, коли ти відчуваєш, що не ростеш на роботі

5 квітня 2024, 06:11
Читать новость на русском

Джерело:

GQ

Важко бути продуктивним і мотивованим, якщо є відчуття, що ти не ростеш у своїй роботі, що ти застряг, не досягаєш цілей і не виконуєш завдань, що б не робив. Усе це призводить до розчарувань і впливає загалом на бажання працювати.

Хороша новина в тому, як пишуть у Harvard Business Review, що можна дещо зробити, щоб змінити ситуацію. Тобто, досягти зростання – у зарплаті, посаді, обов'язках і викликах, користі у команді, розвитку навичок та багато чому іншому.

Дивися також Стів Джобс називав це найбільшим убивцею продуктивності у компаніях

Якщо не ростеш на роботі: поради з Гарварду, як це змінити

  • Знайди свій прорив. Прорив, на думку гарвардських експертів, забезпечить тобі нове бачення або спосіб подолання перешкоди, яка заважає твоєму прогресу. Але прориви не падають з неба, їх потрібно шукати, а для цього потрібно бути відкритим до нових ідей, бути готовим робити помилки й учитися на них, а також не думати, що ти вже все знаєш. Пам'ятай, що натхнення приходить лише до тих, хто невпинно його шукає.
  • Вимкни внутрішнього критика. Коли ти дозволяєш йому домінувати з усіма його негативними наративами, то не будеш рухатися вперед, дозволиш страху чи невпевненості стримувати тебе. Важливо ставити під сумнів, аналізувати та критикувати конструктивно, але не ставати песимістом або вкрай негативно налаштованим, оскільки це може завадити тобі досягти того, що ти поставив собі за мету. Критика має бути спрямованою на те, щоб допомогти тобі знайти рішення та можливості.

Не ростеш на роботі? Можна дещо зробити, щоб змінити ситуацію / Фото DrazenZigic@freepik

  • Тримайся осторонь того, що ти знаєш або думаєш, що знаєш. Коли ти багато знаєш про щось, твоє мислення може стати ригідним, тобто ти закриєшся від інших можливостей і не будеш мислити нестандартно. Звичайно, треба шукати знання і використовувати свої сильні сторони, але важливо й ставити під сумнів те, що ти знаєш, та шукати інші варіанти або методи. Це щонайменше допоможе розвиватися в різних сферах.
  • Будь реалістом, але не перфекціоністом. Бути перфекціоністом може бути проблемою, бо прагнення до досконалості може призвести до того, що ти ніколи не реалізуєш свої ідеї. Потрібно шукати більш реалістичний підхід, розуміючи, що досконалості не існує, і що це нормально – показати щось недосконале, чернетку, оскільки ти можеш відштовхуватися від неї. І потрібно шукати зворотного зв'язку, який завжди є дуже корисним.