Відразу ж обмовимося, що не потрібно буквально вистрибувати зі штанів. Слід просто довести керівнику професіоналізм, надійність та переконати його в тому, що тобі можна довіряти. Про це ми й розповімо далі.

Читай також Випив залпом, скривився, закусив: чому так неправильно пити горілку

Як сподобатися своєму керівнику

Порадами поділилася експертка Harvard Business Review Ліан Дейві. Вона пояснила, чому важливо покращувати відносини зі своїм керівником. Зокрема звернула увагу на тому, що це позитивно впливає на твій професійний ріст.

1. Покажи свої навички

За словами Дейві, одна з головних причин, чому бос може не любити тебе, полягає в тому, що тобі не довіряють. Мовиться не про ключі від дому, а про серйозні проєкти. Тож не дивуйся, що тобі доручають лише якусь елементарну роботу. На жаль, такий підхід не надто сприяє твоєму росту на роботі.

Що робити в такому випадку? Наполегливо та правильно працювати. Не бійся ставити запитання, вивчати щось нове. Продемонструй керівнику, що твоїх знань достатньо для складніших завдань.

2. Визнавай помилки та виправляй їх

Ще один ключовий момент, на який варто звернути увагу – визнання своїх помилок. Але на цьому обмежуватися не варто. Слід запропонувати способи їх усунути. Це дозволить продемонструвати свою кваліфікованість, готовність рости та прагнення до цього.

Визнання своїх помилок – свідчення того, що ти знаєш, що щось пішло не так. А твоя спокійна емоція дозволить продемонструвати, що перед керівником – справжній професіонал.

3. Вмій працювати у команді

Ще одна твоя сильна сторона, яку має бачити керівник, – вміння працювати у команді. Це про навичку вислуховувати інших, брати до уваги ідеї колег, втілювати їх у життя.

А ще це свідчить про те, що ти дбаєш про свою роботу та результати. Ба більше, вміння працювати в команді ще й демонструє, що ти – комфортна людина. І що з тобою так і хочеться працювати.


Продемонструй, що ти вмієш працювати у команді / Фото Headway​

4. Продемонструй свою надійність

Не запізнюйся, доводь усі справи до кінця, не займайся плітками в офісі. Ніхто не хоче бути поруч з людиною, на яку неможливо покластися. Це стосується як роботи, так і особистого життя. Тож продемонструй своєму керівникові, що ти можеш бути надійним плечем, на яке він за потреби може спертися. Повір, це дуже важливо та цінно для будь-якого боса, який дійсно цінує своїх підлеглих.

До теми Втрата довіри неминуча: 5 помилок, через які люди різко змінять ставлення до тебе

5. Не забувай про спілкування

У тебе не буде шансів сподобатися своєму керівнику, якщо ви не спілкуєтеся. Дозволь йому більше дізнатися про тебе. Це теж важлива частина комунікації між босом і підлеглим. В інакшому випадку між вами дійсно може висіти напруга.

За словами експертів, найкращий спосіб зблизитися – говорити про робочі проблеми. Але не скаржитися на них, а шукати спільних способів усунути їх. Це дозволяє створювати міцні та тісні робочі зв'язки, які гарантують хороше спілкування у майбутньому.


Продовжуй підтримувати комунікацію з керівником / Фото Dylan Gillis​

Візьми на озброєння ці поради. Попрацюй над стосунками з керівником. Але не з метою просто ефективно підійматися кар'єрними сходинками. Радше роби це для того, щоб професійно рости та ставати кращою версією себе вчорашнього.