Тут не мовитиметься про людей, які поводяться токсично зі злими намірами, власне, все зіпсувати. Радше про неусвідомлені хиби, які, звернувши на них увагу, можна виправити. Більше про це розповімо на Men 24.

Також цікаво Зіпсують будь-яке свято: чому нарциси часто прикидаються хворими

5 малопомітних помилок у стосунках, яких можна і варто уникнути

Критика

Іноді ми думаємо, ніби перебування у стосунках означає, що все має бути ідеальним. Але це не так. Аж надто – коли минає час, ми пізнаємо когось краще, глибше, і... Починаємо виявляти якісь вади чи характеристики особистості, які нам не подобаються. У таких випадках ми мали б мати можливість упевнено висловити свої перестороги.

Звісно, навряд чи комусь хочеться видатися маніпулятором чи людиною, яка хоче змусити до чогось партнера без його бажання. Тому важливий й інший бік медалі: треба бути готовим чути – а отже, вміти слухати та поважати думку партнера, навіть якщо вона критично інакша.

Маніпулятивні чи просто негативні реакції матимуть наслідком тільки одне: партнери перестануть довіряти один одному. І будуть надалі боятися сказати те, що насправді думають. Це створить проблему у стосунках, і в підсумку є шляхом в нікуди.

Конфіденційність

Це про те, коли партнери в парі обидва (чи хтось один) безсоромно зазирають у телефони один до одного, попри відсутність згоди на це в іншої сторони. Це про ревнощі, які вже вийшли за рамки здорового глузду, і єдине, що роблять – це чинять тиск на психіку, причому обох партнерів.

У стосунках дуже важливо, щоб люди могли підтримувати свою індивідуальність. Це означає, що кожен учасник стосунків має усвідомити, що інший учасник має право на набуття свого життєвого досвіду, про який не хоче розповідати. І, ясна річ, має право на приватний простір. Бодай у смартфоні.

Стосунки
Реагуй на критику нормально і не претендуй на особистий простір / Фото unsplash

Невпевненість

Важко приховати невпевненість у ситуаціях, коли ми її відчуваємо. Тому краще працювати з факторами, які її породжують – зовнішніми чи внутрішніми. Правда в тому, що коли ми виявляємо невпевненість, то можемо постійно відштовхувати людей, які нас люблять.

Вимогливість

Коли ми хочемо отримати щось конкретно, то можемо стати надто вимогливими. Та навіть ставити такі умови, як-от: "Якщо ти спілкуєшся з цією людиною, то я не буду спілкуватися з тобою". Подібні ситуації можуть чинити занадто сильний тиск на когось і викликати почуття розчарування, яке віддалятиме партнерів. Варто постаратися поважати вчинки своїх близьких – звісно, доки вони не виходять проти наріжних принципів.

Проблеми

Усі стосунки можуть мати проблеми (ну, навряд чи проблем не буде взагалі, хоча до цього прагне кожен). Тож дуже важливо знайти способи ці проблеми проговорювати та розв'язувати. Наприклад, якщо один партнер підійде до іншого, щоб поговорити про складну тему – не треба давати драла чи ховатися у ванній. Навпаки – треба вислухати. І так само треба навчитися спілкуватися з власними потребами. Усе це запобігатиме кривдам у стосунках.