Якісна – не замерзає: руйнуємо цей та інші популярні міфи про горілку
Горілка ось уже кілька століть – надзвичайно популярний міцний алкогольний напій. Тож не дивно, що за цей час вона встигла обрости низкою міфів. Їх ми й спробуємо зруйнувати!
Міфи створені для того, щоб їх руйнувати. Тож гайда разом з 24 каналом позбуватися хибних уявлень, пов'язаних з горілкою. Гарантуємо, деякі з цих тверджень тебе відверто здивують.
Варте уваги Забули про нейтральність: чому зростає популярність преміум-алкоголю
Міф №1: Горілку придумав Менделєєв
- Дмитро Менделєєв лише захищав дисертацію "Про сполуки спирту з водою". Робив він це у 1865 році.
Натомість згадки про алкогольний напій під назвою "хлібне вино" зафіксовані на рубежі XII та XIII століть. Задовго до Менделєєва. А от виробництво горілки в Україні виникло ще за часів Запорізької Січі. Вже у XVII столітті козаки експортували українську горілку до Росії.
Це цікаво: у Московії та за кордоном справжню українську горілку, виготовлену з пшениці, називали "Черкаським вином".Міф №2: "Гірка" горілка – неякісна
- Побутує думка, що тривала гіркота у післясмаку горілки – істотний недолік. Але тут є одне "але"...
У кожного з нас різний поріг відчуття смаків. Легка гіркота у горілці – нормальне явище. Просто для когось вона дійсно може бути не надто агресивною, а для когось – аж занадто відчутною.
Тим, кому не подобається гіркота у горілці, ми рекомендуємо спробувати Nemiroff Wild Cranberry. Її солодкавість та насичений смак дозволять по-новому глянути на цей міцний алкогольний напій.
Рекомендуємо наступного разу спробувати також смакову горілку / Фото Nemiroff
Міф №3: Ароматизована горілка – з порошку
Звичайно ж, є виробники, які грішать усілякими підсилювачами смаку. Існує екзотичний алкоголь, який може характеризуватися божевільними ароматичними поєднаннями – бекон, тютюн, солена карамель, свіжо зрізана трава тощо. Але не варто вважати, що так роблять абсолютно усі...
Виробники преміальної продукції приділяють достатньо уваги та часу тому, щоб отримати якісний алкоголь з натуральних інгредієнтів. Так, наприклад, ароматний спирт із житніх сухарів – справа складна, але вона того варта. Для виготовлення таких напоїв використовують фрукти, ягоди, трави, мед.
Хто ж встоїть проти аромату свіжого хліба, чи березових бруньок, чи липового кольору? Тільки натуральні інгредієнти – запорука успіху.
Міф №4: Горілка може зіпсуватися
- Ясна річ, що спирт, як і вода, може випаровуватися з часом. Натомість хороша горілка не може зіпсуватися...
Особливо тоді, коли вона зберігається у герметичній тарі у сухому, темному та прохолодному місці. За таких умов горілка може зберігатися практично нескінченно. Натомість відкрита пляшка усе ж потребує твоєї уваги та дуже сумуватиме, якщо ти залишиш її наодинці надовго.
Міф №5: Якісна горілка не замерзає
- Побутує також думка, що відрізнити якісну горілку від неякісної можна за допомогою морозильника. Але далі ми розповімо, чому робити цього не варто.
Класична горілка, яка складається лише зі спирту та води, за температури -15 градусів поступово перетворюється на в'язку желеподібну масу. Якщо ж її охолодити до -28 градусів, то вона кристалізується окремими пластинами.
А от горілка, яка містить цукор, мед й інші нелеткі інгредієнти, має більшу густину. Тож вона впевнено замерзає за температури від -15 градусів.
Не заморожуй горілку, а подавай її з льодом / Фото Alex Plesovskich
Міф №6: Преміальної горілки можна випити більше
- Факт, що така горілка смачніша та якісніша. Але випити її можна приблизно стільки ж, скільки і звичайної.
Звичайно ж, преміальна горілка дозволить тобі отримати інший спектр відчуттів від її споживання. Але це зовсім не означає, що такий алкоголь можна пити безлімітно. Тож різниця не так в кількості, як у враженнях від споживання та неприємних наслідках наступного ранку.
Ми ж рекомендували б не влаштовувати змагання на кількість випитого. Спробуй насолоджуватися напоєм, кожним ковтком, повільно і помірно, а не влаштовувати спринт на коротку дистанцію.
Міф №7: Горілка зігріває
- Оце, мабуть, один з найпопулярніших міфів, в які досі вірять українці.
Дійсно, якщо випити горілку, то відразу стає тепліше. Але це явище тимчасове. Алкоголь не зігріває, а лише тимчасово розширює судини. Після такого "зігрівання" ти також дуже швидко охолоджуєшся. Тож ми б не рекомендували жоден алкоголь використовувати як метод для того, щоб зігріватися взимку. Це може бути вкрай небезпечно для твого здоров'я!
Міф №8: Ніколи не знижуй градус
- Якщо ти був на застіллях, то неодноразово чув про те, що не варто знижувати градус алкоголю.
Вважається, що якщо ти п'єш міцні напої після слабких – похмілля буде слабшим, ніж у ситуаціях, коли після міцного алкоголю ти берешся за слабкий. Насправді ж експерти наголошують на тому, що змішування будь-якого алкоголю – не найкраща ідея. І тут не має значення порядок, у якому ти ці напої п'єш.
Міф №9: Щоб не сп'яніти закуска повинна бути жирною
- Побутує думка, що жирна та ситна закуска дозволить уникнути похмілля. Але це – неправда!
Просто велика кількість їжі у шлунку відкладає дію алкоголю. Це означає, що ти можеш за один вечір випити значно більше, спочатку не відчуваючи сп'яніння. Але за якийсь час усе випите все ж таки потрапить у твою кров. Тож хоч і пізніше, але наслідки проявляться.
У виборі закуски зверни увагу на гармонійність, а не лише на калорії / Фото Nemiroff
Міф №10: Горілка може стати причиною набору зайвої ваги
- Ще одне популярне твердження, яке не має нічого спільного з дійсністю.
Гаразд, алкоголь – дійсно калорійний продукт. Але тут набір зайвої ваги радше пов'язаний із закускою. Повертаємося до попереднього пункту. Скоріше жирна їжа та її надмірна кількість можуть стати причиною того, що ти набираєш зайву вагу.
Міф № 11: Горілка викликає зневоднення
- А ось іще один популярний міф. Мовляв, потрібно пити багато води під час застілля, щоб не стати жертвою похмілля.
І це твердження має не надто втішні наслідки для тебе завтрашнього. А все тому, що на тебе очікує неабияка набряклість наступного дня. Уся проблема полягає не в дефіциті води, а в її неправильному перерозподілі. Краще почати ранок з води, щоб відновити обсяг циркулюючої крові. Також можна взяти на озброєння розсіл, але не більше однієї склянки.
Міф №12: Горілка – найкращий спосіб проти безсоння
- Звичайно ж, тебе може хилити в сон після випитого. Але так буває не завжди.
Варто розуміти, що горілка впливає на нервову систему індивідуально. Комусь після випитого дійсно хочеться спати, а комусь – веселитися. Тож є дуже високі шанси, що після горілки на тебе очікує справжнє безсоння. А це означає, що ми б рекомендували знайти альтернативу міцному алкоголю, якщо тобі потрібно заснути.
Це цікаво Лімітований дизайн: не тільки особливий вигляд, а й тема для розмови
Міфів, пов'язаних із горілкою, значно більше. Ми ж спробували пройтися по найпоширеніших. Саме ці твердження користуються шаленою популярністю серед споживачів міцного алкоголю у нашій країні. Ми ж рекомендуємо пам'ятати про культуру споживання горілки. Насолоджуйся кожним ковтком, а також їжею, яку ти до неї подаєш. А найголовніше – в помірній кількості.