Портал pCloud вирішив провести досить цікаве дослідження. Воно показало, які додатки споживають найбільшу кількість енергії на смартфоні, розряджаючи його. Також вони назвали ті, які займають найбільшу частину пам'яті.

Це цікаво Як звільнити пам'ять на смартфоні: найкращі додатки для збільшення місця

Зауважимо, що у дослідженні не згадується конкретна платформа. Тож є ймовірність, що його результати будуть актуальними як для власників iOS-пристроїв, так і Android-смартфонів.

Які додатки розряджають смартфони найшвидше

Почнімо з додатків, які змушують буквально носитися з павербенком. Перші дві позиції, до слова, не надто актуальні для українських користувачів – Fitbit та Verizon. У pCloud наголошують, що ці додатки вимагають відразу 14 з 16 доступних дозволів. А найцікавіше те, що вони не дозволяють використання темного режиму для бодай якоїсь економії заряду батареї.


Ці додатки споживають найбільше енергії смартфонів

  • Цікаво, що обидва ці додатки мають 92-відсоткову оцінку в антирейтингу pCloud.

Після них ідуть Skype та Uber. А ось це вже ближче до нас. Ці додатки мають показники у 87 відсотків. Продовжують антирейтинг BIGO Live, Facebook і Airbnb з 82 відсотками. На диво, Instagram посідає 8 місце з 79 відсотками.

Рейтинг найбільш вимогливих додатків

Наступна інфографіка показує 20 найбільш вимогливих додатків. У pCloud йдеться, що цей тест заснований на "оцінці того, скільки активності вимагає кожен додаток".

Результати свідчать про те, що Facebook, Instagram, YouTube та інші дозволяють працювати у фоновому режимі з безліччю додаткових функцій. Наприклад, Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube, WhatsApp і LinkedIn, у середньому, дозволяють 11 додатковим функціям працювати у фоновому режимі. Мовиться про доступ до фотографій, Wi-Fi, місця розташування, мікрофона. Усе це працює у фоновому режимі, розряджаючи твій смартфон ще швидше.


Рейтинг додатків, які вимагають найбільше дозволів під час використання

Також кажуть, що додатки для знайомств типу Tinder, Bumble і Grinder дозволяють працювати близько 11 функціям у фоновому режимі. У pCloud наголошують, що відстеження місця розташування – одна з найбільш вимогливих опцій, яка працює у фоновому режимі усіх трьох додатків для пошуку другої половинки.

Які додатки займають найбільше місця

Третя інфографіка присвячена додаткам, які займають найбільше місця у пам'яті смартфона. Зокрема, лідерами антирейтингу є застосунки для подорожей. Наприклад, United Airlines (437,8 МБ), Lyft (325,1 МБ) і Uber (299,6 МБ), займають досить багато місця для зберігання.

Цікаво, що Ryanair (109 МБ) і Jet2 (47,3 МБ) займають значно менше місця. Microsoft Teams (232,2 МБ) також вельми вимоглива у цьому плані, хоча слід зазначити, що Zoom (82,1 МБ) і Skype (111,2 МБ) менш вимогливі.


Додатки, які займають найбільше пам'яті у смартфоні

Варте уваги MustHave для чоловіка: як захистити смартфон від пошкоджень та розбиття

А тепер заглянь у свій смартфон і позбудься додатків, які споживають надто багато енергії. Або хоча б заборони їм надто активно працювати у фоновому режимі. Це дозволить твоєму смартфону прожити якомога довше на одному заряді. Не дякуй!