Уяви собі, що це делікатне балансування – коли ти зосереджений на тому, щоб утримати стосунки на плаву, а твої особисті потреби іноді вислизають з поля зору. Отже, розгляньмо ці шість тонких елементів, які можуть легко залишитися непоміченими, відволікаючи твою увагу від турботи про себе, натомість ти глибоко занурений у динаміку стосунків.

Варте уваги Витвір мистецтва у келиху: рецепт святкового коктейлю Alexander The Great

1. Надмірне догоджання людям

Постійне надання пріоритету бажанням партнера або зміна своєї поведінки виключно заради його щастя може ненавмисно затьмарити твої власні потреби. Хоча компроміс – ключовий для гармонії стосунків, надмірний акцент на тому, щоб догодити іншій людині, може створити дисбаланс у задоволенні особистих бажань та емоційних потреб. Досягнення балансу між задоволенням потреб партнера та повагою до власних є важливим для здорової динаміки стосунків.

2. Неповага до своїх кордонів

Дозвіл іншим, включаючи твого партнера, перетинати встановлені межі – чи то в емоційному просторі, особистому часі або фізичному комфорті – може поступово підірвати твоє почуття самоповаги і культивувати почуття образи. Ти втрачаєш почуття автономії і в певному сенсі не поважаєш власні кордони, дозволяючи комусь іншому це робити. Встановлення та дотримання кордонів є важливим, якщо ти хочеш захистити своє психічне здоров'я та зберегти почуття власної гідності.

3. Повернення до шкідливих звичок

Повернення до шкідливих поведінкових моделей з минулого, таких як пошук схвалення винятково у стосунках або компрометація власної індивідуальності, може перешкоджати особистісному зростанню та самореалізації. Хоча вони можуть давати тобі відчуття комфорту через свою звичність, коли ти знову опиняєшся у їхній владі, тобі буде майже неможливо позбутися цих засвоєних дій. Така поведінка часто є наслідком глибоко вкорінених звичок і може поступово руйнувати твоє почуття ідентичності та щастя.


Ти можеш повернутися до шкідливих звичок / Фото freepik

4. Надмірне вибачення

Визнання помилок і вибачення – невіддільна частина здорової комунікації, але надмірна схильність до вибачень – навіть за дрібниці чи випадки, в яких немає твоєї провини, – може підірвати самооцінку. Просити вибачення понад міру – це реакція на травму, яку більшість людей може простежити ще з дитинства, коли їхні емоційні потреби не задовольнялися або вони були змушені перебувати в режимі постійного виживання, де вибачення дозволяло їм зняти з гачка емоційно неблагополучних або жорстоких батьків. Постійне взяття на себе відповідальності може породити почуття провини та неадекватності, зраджуючи твою потребу в самоспівчутті та розумінні.

5. Надмірна компенсація своїх помилок

Прагнення виправити помилки – природний імпульс у будь-яких стосунках. Однак перебільшена потреба надмірно компенсувати помилки, яка часто підживлюється невпевненістю в собі, може порушити баланс між підзвітністю та турботою про себе. Ти повинен розуміти, що тебе не покарають за невеликий промах у стосунках, а отже, тобі не потрібно докладати надзусиль, щоб виправити його. Заспокойся, твоя кохана друга половинка не збирається тебе покидати. Надмірна компенсація може призвести до того, що ти понесеш надмірний тягар, який порушить твою емоційну рівновагу та загальний добробут.

6. Бути занадто щедрим

Щедрість у стосунках похвальна, але коли вона стає надмірною і призводить до виснаження твоїх емоційних, фізичних чи фінансових резервів, це може призвести до нехтування собою. Перенапруження без належної уваги до власних потреб може поступово призвести до відчуття виснаження і дисбалансу в партнерстві. Ти будеш виснажуватися і виходити з ладу, а це не є здоровим ні для тебе, ні для твоєї партнерки.

Читайте також Токсичні тренди знайомств у 2023 році, які однозначно варто залишити в минулому

Зверни увагу на те, що відбувається у твоїх стосунках. Цілком імовірно, що ти ускладнюєш собі життя та робиш себе менш щасливим, але не усвідомлюєш цього.