Кожен п'ятий зізнався, що повністю не синхронізований зі своєю парою. Що ж, якщо думка про секс непомітно вислизає зі списку справ, якщо ти застряг у сексуальній рутині або намагаєшся знайти нові сили та бажання, є рішення.

Також цікаво Секс-експерти назвали п'ять найпопулярніших фетишів: деякі з них відверто дивують

Як подолати сексуальний розрив у лібідо в парі

  • Підзаряди свої інтимні батарейки. Багато пар говорять про невідповідність сексуального потягу. Але близькість – це як телефонна батарея, її потрібно заряджати щодня. Докторка Джуліана Хаузер, експертка з питань лібідо, пропонує думати про сексуальний зв'язок у парі як про "злітно-посадкову смугу, а не як про піт-стоп". І приправляти свій день невеликими жестами – поцілунок на світанку, масаж ніг, сексуальне текстове повідомлення, – щоб налагодити зв'язок і зміцнити близькість. Ці маленькі зміни будуть накопичуватися, підштовхуючи приспані бажання.
  • Відвідай спортзал. Якщо ти не впевнений в собі, невпевненість прокрадеться і в спальню. Регулярна фізична активність – нехай навіть раз на тиждень – посилює сексуальне задоволення, бажання і впевненість у собі. Відвідувачі спортзалу в опитуванні на 22% частіше повідомляли, що "задоволені" або "дуже задоволені" своїм сексуальним життям, ніж ті, хто не займається спортом регулярно. Фізична активність сприяє підвищенню рівня гормонів щастя і, як правило, впевненості у власному тілі. Це може збільшити й діапазон позицій у ліжку, і покращити здатність залишатися сексуально активним довше.
  • Понюхай білизну. Не варто недооцінювати силу запахів. Ми дуже чутливі до феромонів, що містяться в поті нашої пари. Запах здатен спричинити сплеск лібідо. Якщо пара рідко обіймається, то може втратити ефект підвищення лібідо від запаху. Тому міцні обійми впродовж дня також дуже вітаються.

Чоловік і жінка в ліжкуЯкщо між партнерами в парі виникла невідповідність лібідо, це не безвихідна ситуація / Фото freepik

  • Справжня прелюдія. Стрес – вбивця настрою: 61% учасників опитування сказали, що він безпосередньо впливає на сексуальне життя, може зробити людину занадто виснаженою для інтимних стосунків. Переключитися з однієї ролі (батька чи працівника) на іншу, де мовитиметься про сексуальний зв'язок, може бути дуже складно. Тому слід очиститися від ментального безладу, що обмежує лібідо, ще до прелюдії. Наприклад, написати список справ і залишити його на столі. І прибрати телефон подалі від очей.
  • Переверни свій сексуальний сценарій. Не дозволяй сексу перетворитися на рутинну роботу. Візьми на озброєння вправу "чотири квадрати": сядьте парою і напишіть довгий список усіх можливих сексуальних дій, від поцілунків до того, що виходить за межі зони комфорту. Потім, працюючи індивідуально, помістіть кожну дію в один з чотирьох квадратів: 1) щось, що ви вже пробували й хочете спробувати знову; 2) щось, що пробували, але не думаєте, що хотіли б повторити; 3) щось, що ще не пробували, але хотіли б; 4) щось, що не пробували й точно впевнені, що не хочете. Спільний перегляд таблиць наштовхне вас на ідеї, які ви обоє хотіли б спробувати. А також дати можливість поставити крапку в тих заняттях, які обом неприйнятні.
  • Заплануйте побачення без їжі. Запис сексу в щоденнику позбавляє його спонтанності, але це може змінити правила гри для пар, які намагаються знайти час для інтимних стосунків. При цьому вишукана вечеря радше призведе лише до того, що ви відчуєте себе роздутими й сонними. Краще дайте волю творчості, виділивши вечір для спільного читання еротичного роману, уроку танго або спа. Час, проведений разом у розслабленій обстановці, може мати величезний ефект для розвитку інтимних стосунків.

Пара у ліжкуПриголомшливі 95% вказали, що мають проблеми у парі в комунікації про секс / Фото gpointstudio@freepik

  • Дивися в очі. Пари у тривалих стосунках рідко дивляться одне одному в очі.Але люди здебільшого жадають "погляду", і ця проста дія може допомогти розпалити приспане лібідо. Спробуйте таку вправу: сядьте один навпроти одного в зручному місці й дві хвилини дивіться один одному в очі. Треба зробити це так, щоб ваші тіла не торкалися одне одного, а потім ще раз, коли ваші коліна лише торкаються – відчуття можуть дуже посилитися, коли ви додасте фізичний дотик.
  • Поговоримо про секс. Відчуття нездатності висловити свої бажання, потреби та межі є дуже великою проблемою: 95% опитаних сказали, що хотіли б, щоб вони або їхні партнери краще комунікували. При цьому ж відомо, що відчуття емоційного зв'язку дуже збуджує, а спілкування має першорядне для цього значення. Спробуйте парою поговорити в ліжку після оргазму, коли окситоцин (гормон зв'язку) розливається по вашому тілу. Запитуйте одне в одного, чого ви боїтеся в сексі. І чого ви бажаєте, коли мовиться про секс? Відповідайте. І втілюйте.