У своїй відомій книзі "П'ять мов кохання" доктор Гері Чепмен описує п'ять способів, якими люди висловлюють любов у романтичних стосунках. Це слова схвалення, якісне проведення часу, отримання подарунків, служіння та фізичний дотик.

Варте уваги Український погляд на Aviation: як приготувати коктейль Mriya

Те, як ми висловлюємо свою любов у романтичних стосунках, визначає глибину емоційної близькості у стосунках, а фізичний дотик є дуже потужним жестом для вираження "бажання і любові" до твоєї партнерки. У цій статті ми заглибимося у важливість фізичного дотику в романтичних стосунках.

1. Фізичний дотик пов'язаний з твоїм мозком

Наукові дослідження показують, що фізичні дотики в романтичних стосунках мають емоційні та фізіологічні переваги. Коли ми ніжно цілуємо або тепло обіймаємо нашого партнера, організм запускає вивільнення "окситоцину", який знижує рівень стресу, даючи відчуття підтримки та турботи у стосунках. Фізіологічна реакція нашого тіла, стимульована фізичним дотиком, сприяє покращенню самопочуття та настрою. Це відбувається тому, що фізичний дотик культивує почуття взаємної довіри між партнерами і надає заспокійливий вплив на розум, активізуючи вивільнення певних хімічних речовин мозку, таких як дофамін, окситоцин і серотонін.

З допомогою дотиків можна знизити рівень стресу
Дотики дозволяють знизити рівень стресу / Фото freepik

2. Глибока емоційна близькість

Зближення з партнером – вираження любові, турботи та зв'язку. Фізична близькість допомагає побудувати глибшу емоційну хімію між парами. Це відчутний вираз любові, який культивує почуття віри, довіри та підтримки у стосунках. Це природний засіб від тривоги, страху та стресу. Наприклад, солодкий поцілунок у лоб несе в собі тепло любові, яке може допомогти твоїй партнерці відчути підтримку у важкі часи. Коротко кажучи, фізична близькість з твоєю партнеркою дає відчуття, що ви стоїте поруч.

3. Фізична близькість і спілкування – взаємопов'язані поняття

Чи то ніжний поцілунок, чи теплі обійми, фізичний дотик передає емоції, які поховані глибоко в серці. Фізична близькість – це милий жест, який не потребує слів, щоб передати любов. Вона дає простір обом партнерам бути вразливими у стосунках.

З допомогою фізичної близькості можна демонструвати свою любов
Фізична близькість дозволяє передавати любов / Фото pikisuperstar

4. Фізична близькість будує довіру і формує безпечні романтичні стосунки

Фізичний дотик дарує відчуття комфорту в часи невизначеності або дистресу. Фізична близькість створює безпечний стиль прив'язаності в романтичних стосунках. Обійми, ніжні дотики чи тримання за руки дарують відчуття безпеки у стосунках. Сила фізичного дотику полягає в тому, що він розвиває довіру і залишає дуже мало місця для сумнівів у стосунках. Коли обидва партнери близькі один до одного, віра в їхнє кохання стає сильнішою.

Це цікаво Аж ніяк не зради і ревнощі: чому останнім часом частіше розлучаються пари

Не ігноруй фізичні контакти. Нехай вони зближують вас і дарують відчуття щастя, безпеки та турботи один про одного.