Як не дивно, але окрім економічної складової, відсутність морозильного освітлення може мати вкрай банальні причини. Тож чому у холодильниках є лампочки, а у морозилках ні – читай далі.

Читайте також Прибульці на Сатурні й атака Марса на Землю: руйнуємо міфи про космос

Світло у холодильниках

За словами економіста Роберта Френка, це досить класичний приклад принципу "витрати – вигода". В його основі лежить переконання, що вартість чого-небудь не повинна перевищувати вигоду для споживачів. Зважаючи на те, що люди доволі часто відкривають холодильник і лампочка всередині є цінною функцією для них, то виробники вважають доцільним витрачати кошти на встановлення цих світильників. З морозильними камерами дещо інша ситуація.

Чому морозилка без лампочки

Економіст зазначає, найбільш популярним поясненням, чому споживачі не надто високо цінують освітлення морозильної камери, є те, що вони просто не відкривають її так часто, як холодильники. А коли люди все ж це роблять, то вони не стоять хвилинами біля відкритих дверей, думаючи що саме їм взяти. Зазвичай споживачі цілеспрямовано заглядають у морозилку і швиденько беруть те, що їм потрібно.


В морозилку люди заглядають рідше / Фото pexels

Інша теорія полягає у тому, що виробники вирішили не встановлювати лампочку в морозилці, бо вважали, що на ній, швидше за все, буде скупчуватися лід, через що вона не забезпечуватиме бажаного освітлення. Така традиція збереглася навіть тоді, коли на ринку врешті з’явилися морозильні камери з функцією автоматичного розморожування. Це пов’язано з тим, що виробники просто не згідні витрачати більше грошей на те, що не надто потрібне. Тим паче споживачі вже давно звикли до того, що в морозилці немає освітлення.

Інші популярні пояснення

  • Морозилки, як правило, щільніше упаковані, тому світло не буде корисним з точки зору освітлення більшої частини камери.
  • Світло розжарювання у морозильній камері генеруватиме занадто багато тепла, що зробить систему неефективною.