Клінічна психологиня Рамані Дурвасула, котра спеціалізується на нарцисичній поведінці та стосунках, зробила акцент на цікавому спостереженні. За її словами, нарциси у дорослому житті часто прикидаються хворими, і ось чому.

Читай також Надто мало сну й інші 9 звичок, через які ти матимеш старший вигляд

Чому нарциси часто вдають, що їм погано

Для початку експертка пояснює, що вона має на увазі. От, до прикладу, в ситуації дівчина прикидається, що погано почувається. І робить вона це для того, щоб уникнути моментів, в яких їй або нудно, або вона не перебуває у центрі уваги. Мовляв, це дозволить змусити хлопця кинути все на світі і піти.

*відразу ж обмовимося, що у стосунках нарцисичною особистістю може бути як чоловік, так і жінка!

Нарцисичні стосунки схожі на те, що хтось продовжує розігрувати з тобою цей трюк знову і знову, а ти знову і знову потрапляєш в цю пастку...,
– наголосила вона.

За її словами, більшість людей, котрі перебувають у нарцисичних стосунках, глибоко співпереживають. Тож на кожне "Я себе не дуже добре почуваю" вони реагують блискавично. Ба більше, готові зробити все можливе, щоб допомогти. І це, звичайно ж, гарна риса. Але не в тих випадках, коли людиною відверто маніпулюють.


Нарциси вдають хворобу, щоб маніпулювати іншими людьми / Фото Kelly Sikkema

Що буде, якщо заперечити нарцисові

Дурвасула зауважила, що нарциси надзвичайно самозакохані. І вони готові зробити все для того, щоб їхня друга половинка здавалася справжнім монстром. Наприклад, якщо чоловік нарцисичної особистості вирішить сказати, що залишиться на вечірці, то це стане причиною скандалу. Дружина зробить усе можливе, щоб його вчинок засуджували.

Експертка підкреслила, що нарцисичні особистості здатні зіпсувати будь-яке свято. Якщо їм буде дискомфортно на весіллі, вечірці чи дні народження, то вони неодмінно зроблять з цього драму. І найгірше те, що у будь-якому випадку винною стане саме друга сторона. Мовляв, це вона надто егоїстична та думає лише про себе.

Нарцисичні особистості прикидаються хворими для того, щоб досягати своїх цілей. Це черговий механізм, який дозволяє маніпулювати та отримувати те, що вони хочуть. Якщо їм бракує уваги або просто не цікаво, то варто бути готовими до драм.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Слід розуміти, що не всі нарцисичні особистості однакові. Однак, якщо твої стосунки перетворилися на токсичні, то варто звернутися до фахівця. Сходи до терапевта та обговори проблему, яка тебе турбує.