Ну, звісно, не зовсім так само – у тренуванні мозку є своя специфіка. А як саме – розповімо на Men 24.

Також цікаво Вдячні українським Героям: Nemiroff передав першу частину допомоги на реабілітацію

Чому важливо тренувати мозок

Тренувати свій мозок так само важливо, як тренувати тіло. Навіть якщо це не допоможе набрати м’язову масу, витривалість або фізичну силу – будуть багато інших переваг, дуже корисних для якості життя у довгостроковій перспективі.

Дослідження показали, що регулярні фізичні вправи можуть зменшити ризик деяких захворювань, як-от деменція чи хвороба Альцгеймера. А також загалом підтримувати хорошу пам’ять і когнітивні функції, або запобігти їх втраті з роками.

Звичайно, це потрібно поєднувати з нормальним харчуванням і здоровим сном. Та все ж саме фізична активність є ключовим фактором для мозку – поруч із розумовими вправами.

Мозок
Тренувати мозок треба так само, які і загалом тіло / Фото unsplash

Як саме слід тренувати мозок

Як ти вже знаєш, тут мовиться про поєднання фізичних і розумових вправ. А саме:

  • Легке кардіо – покращує стан серцево-судинної системи, допомагає підтримувати нормальну вагу, активує легкість. Важливо, що це можна робити у будь-якому віці. Особливо корисне – плавання, бо воно синхронізує розум і тіло. Також танці, прогулянки, садівництво – все це гідні фізичні вправи.
  • Спілкування – мовиться про те, що тренуватися варто не наодинці, а в компанії. Відвідувати групові заняття у залах або на відкритому повітрі, у такий спосіб людина не просто тренується, а й спілкується, стаючи частиною певної спільноти. А це є ключовим елементом для покращення когнітивних функцій.
  • Вивчення нового – дуже допомагає тренувати мозок вивчення іноземної мови, зацікавленість новим видом спорту, гра на музичному інструменті. Здобування нових навичок активує багато частин мозку, які людина може не використовувати регулярно. Така діяльність тонізує мозок та пам'ять.
  • Розумові ігри – мовиться про ігри, в яких потрібно розпізнавати фігури, складати пари зображень, складати багато слів із літер або розгадувати загадки, головоломки. З одного боку, так людина зменшує стрес, зосереджуючись на інших речах, а з іншого – тестує свої важливі навички та здібності, запобігаючи їх втраті або пригніченню.

О, звісно, мало не забули: читання – це теж форма розумової гри.