Граніт знайшли під вулканічною структурою на поверхні Місяця під назвою Комптон-Белкович. Це, в принципі, несподіванкою не було – дослідники вже давно підозрювали, що ця область є давнім комплексом вулканів.

Також цікаво Переосмислення популярних коктейлів: авторські модифікації Мохіто й Апероль Шприца

Однак дещо таки стало несподіванкою для вчених – це велетенський розмір цієї ділянки охолодженої магми (50 кілометрів завширшки). Це відкриття також може допомогти вченим пояснити, як формувалася місячна кора в ранній історії Місяця.


Тепло під вулканічною структурою на Місяці під назвою Комптон-Белкович / Фото NASA, Nature

Гранітне тіло на дальньому боці розкриє таємниці історії Місяця

  • Автори відкриття – група вчених на чолі з дослідником Інституту планетарних наук Метью Сіглером. За допомогою даних, зібраних орбітальним апаратом NASA Lunar Reconnaissance Orbiter, вчені виміряли температуру під поверхнею Комптона-Белковича.
  • Дані показали, що генероване там тепло може походити тільки від радіоактивних елементів, які існують на Місяці лише у вигляді граніту – магматичної породи, що міститься у "водопроводі" вулканів у формі "батоліту", підземних скельних утворень, які утворюються, коли магма охолоджується без виверження.
  • Утворення граніту на Землі, як правило, є результатом тектоніки води та плит, які створюють під поверхнею нашої планети великі ділянки розплавленої породи. Граніти поширені на Землі, а от на Місяці вони набагато рідше зустрічаються – через відсутність як води, так і тектоніки плит.