А ще й наробила біди у навколишніх населених пунктах в радіусі 5 кілометрів. Тисячі людей довелося евакуювати, та, на щастя, загиблих не було. Men 24 на тлі масштабного вторгнення росії в Україну у 2022 глянув на ті події під іншим кутом.

Також цікаво Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців

Вибухи на військових складах у 2017: які наслідки вони спричинили

Березень – Балаклія, вересень – Калинівка

У 2017 році 48 арсенал у Калинівці був одним із найбільших в Україні. За різними оцінками, пожежа та вибухи 26 вересня та наступних кількох днів позбавили українську оборонку 30 – 40 тисяч тонн снарядів загальною вартістю у 800 мільйонів доларів США.

Здебільшого це були 125-міліметрові танкові, найбільш затребувані на той час у ЗСУ. А проте на складі зберігали й ракети систем залпового вогню "Смерч", "Ураган" і "Град", тактичні ракети "Точка-У" та 240-міліметрові міни "Тюльпанів".

У 2021 році прокуратура назвала остаточну причину катастрофи у Калинівці: диверсія із закладанням легкозаймистих речовин сторонніми особами.

Примітно, що того року Калинівка була не єдиним постраждалим складом боєприпасів:

  • Трохи раніше, 23 березня, у місті Балаклія Харківської області на території 65 ракетно-артилерійського арсеналу боєприпасів почалося займання, яке призвело до детонації боєприпасів.
  • За різними оцінками, втрати сягнули удвічі більшої суми, ніж у Калинівці. Офіційна версія слідства щодо причин події: підрив заглиблених у ґрунт вибухових речовин.


До слова, Балаклія вже звільнена від російських загарбників / Фото з соцмереж

Наскільки значними були втрати боєприпасів на складах у 2017

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у серпні 2022 року розповідав, що російські війська здійснюють 700 – 800 обстрілів українських позицій щодня. При цьому вони витрачають від 40 до 60 тисяч боєприпасів. У мережі перерахували їх на міру ваги: мовиться про приблизно 2000 тонн. Дві тисячі на день.

Утім, Україна вже спалила плани путіна у горнилі істинного патріотизму та нестримного духу.