Але часто за цією байдужістю ховається просте небажання докладати зусиль – у систематичних тренуваннях та дотриманні певних вимог щодо способу життя. У таких людей кубиків на животі не видно – бо м'язи сховалися під жировим прошарком.
Також цікаво Коли менше означає більше: 5 переваг алкоголю у мініформаті
Скільки може бути кубиків преса у людини
Ми не будемо переконувати, що цю ситуацію треба змінювати. Просто розповімо, що таке "кубики преса" і скільки їх може бути. А людина вже сама вирішуватиме, треба вони їй, а чи й геть ні.
Що каже анатомія
Тренерка з Національної академії спортивної медицини (NASM) США Астрід Свон пояснила, що кубики преса насправді – це один прямий м'яз живота. Він іде згори донизу від краю ребер до лобкової кістки.
- М'яз цей перетинають 3 перемички сухожилля – 2 вище за пупок, і 1 приблизно на його рівні.
- Саме тому на прямому м'язі живота формуються 4 ізольовані ділянки.
- І під впливом тренувань та певного харчування їх можна розвивати.
А проте, як кажуть ті ж професійні тренери, найефективніше розвиваються верхні 6. На розвиток 2 нижніх треба докласти значно більше зусиль, терпіння та впертості.
Кубики преса – це один м'яз, розділений сухожиллями / Фото unsplash
Більше – менше
Також слід розуміти, що анатомічна будова тіла може й не бути стандартною: кількість сухожиль, які перетинають прямий м'яз живота, може бути меншою, а отже – кубиків вдасться натренувати також менше.
Або більше. Бувають випадки, коли кількість м'язових кубиків на животі сягає 10. Бо у деяких людей через м'яз нижче за пупок проходить ще одне сухожилля. Так, воно слабке, але за певних тренувань дозволяє додати "зайву" парку кубиків.
Ідеально – не ідеально
Реальний результат тренувань може відрізнятися від очікуваного (і до варто бути готовим психологічно).
Кубики преса не завжди вдається зробити рівними та симетричними, і нічого тут не зробиш – бо залежить це від генетичних особливостей розташування сухожиль. На щастя, на силу м'язів воно не впливає.