Усе починається з нашого визначення ліні. Наприклад, якщо ти думаєш про неї лише як про почуття, яке заважає тобі встати з ліжка для виконання певної діяльності, тоді ти зіткнешся з негативним підтекстом. Однак є і позитивна сторона ліні, яка пов'язана з розчаруванням під час вчинення дій, які можуть тобі зашкодити. Якщо ти зможеш зрозуміти лінь таким чином, ти станеш на крок ближчим до емоційної зрілості.
Варте уваги Український прапор замайорить на Місяці: деталі місії Spacebit за підтримки Nemiroff у 2022 році
Правило 20 секунд зробить лінь твоїм союзником
Для цього існує правило 20 секунд, яке рекомендують деякі експерти в області психічного здоров'я. Воно дозволяє переосмислити лінь так, щоб замість почуття, яке заважає нам робити добрі дії, воно стає союзником в економії енергії й уникненні шкідливих звичок.
Лінь може допомогти тобі побороти шкідливі звички / Фото Unsplash
Чому це працює?
Правило 20 секунд використовує лінь у твоїх інтересах. Наприклад, коли нам потрібно вибрати між походом на кухню та приготуванням чогось поїсти, замість того, щоб просто замовити їжу додому, ми, як правило, виберемо останнє. Те ж саме відбувається, коли нам доводиться вибирати між двома годинами читання книги або просто переглядом соціальних мереж. Здається, людина створена, щоб вибирати те, що у багатьох випадках вимагає менше зусиль.
І це має сенс, адже за своєю природою люди стикалися з безліччю різних ситуацій, коли їм доводилося заощаджувати енергію, щоб вижити. Зрештою, світ може бути досить ворожим, і ми всі повинні знайти найкращий спосіб просунутися вперед. Проблема в тому, що лінь починає захоплювати різні аспекти життя людини та навіть змушує її перестати робити те, що було б корисно для неї. Бо просто лінь...
- Отже, ключ до цього методу, – використовувати лінь інакше та перетворити її на союзника у боротьбі зі шкідливими звичками.
Навчися використовувати лінь з користю для себе / Фото Unsplash
Як це працює?
Правило 20 секунд полягає в тому, щоб знайти способи побороти шкідливі звички. Перешкоди у 20 секунд може вистачити, щоб приборкати те, що не приносить тобі користі. Ось як ти можеш використовувати лінь у своїх інтересах.
Наприклад, якщо ти хочеш перестати їсти чипси, постарайся не мати подібних снеків вдома. І коли у тебе виникне тяга, ти знатимеш, що тобі доведеться вийти в магазин. А це вже не так просто. Тобі буде лінь одягнутися, виходити на холодну вулицю, мокнути під дощем. І все це лише для того, щоб потішити себе сумнівним смаколиком.
Інший приклад: якщо ти хочеш скоротити користування соціальних мереж, ти можеш приховати додатки на своєму телефоні, щоб їх не було просто знайти. Цей квест може змусити тебе рідше заглядати у мережі, адже тобі буде просто лінь виконувати кілька зайвих рухів.
Це цікаво Як досягнути бажаного результату: поради, які зроблять тебе переконливим
Ключ до цього моменту – обмежити свій мозок і тіло необхідністю докладати зусиль щоразу, коли ти хочеш негайно або підсвідомо виконати певну звичку, якої хочеш позбутися. Ось як лінь, яка з однієї точки зору може стати негативним почуттям, може стати твоїм найкращим союзником у житті.