Це явище ми бачимо тому, що Земля проходить крізь уламки – шматки льоду та каміння, – залишені кометою Свіфта-Туттля, яка востаннє летіла близько до Землі у 1992 році. Пік Персеїд – це коли Земля проходить через найщільнішу область.

Також цікаво Nemiroff підтримав фонд MOAS Україна: вони евакуйовують поранених з гарячих точок

Найцікавіше про Персеїди та коли їх можна побачити

У звичайний рік можна очікувати до 100 метеорів на годину на піку. Типовий метеороїд (таку назву застосовують, поки вони у космосі) Персеїд рухається зі швидкістю 214 365 кілометрів на годину на момент потрапляння в атмосферу Землі (з цього моменту їх і починають називати метеорами).

  • Більшість Персеїд крихітні – як піщинки, тож майже жоден не досягає поверхні Землі (але якщо таке трапиться, то його вже називають метеоритом). Максимальна температура Персеїд – 1650 градусів за Цельсієм.
  • Більшість фрагментів видно, коли вони летять на відстані приблизно 100 кілометрів від землі. Пік 2023 року, коли Персеїди можна буде побачити найчіткіше, припаде на 11 – 12 серпня.
  • Те, що можна побачити – метеорний потік – це уламки комети, які нагріваються, коли потрапляють в атмосферу, і згорають у яскравому спалаху світла, прокладаючи яскраві смуги у небі.

Найкращий час для пошуку метеорів – перед світанком 11 або 12 серпня. А загалом Персеїди будуть активними з 14 липня до 24 серпня.

Персеїди
Персеїди, комета-джерело, Земля та Сонце / Ілюстрація Future

Де та як дивитися Персеїди

Чому саме "Персеїди"? Якщо дивитися від Землі, Персеїди яскраві з напрямку сузір'я Персея Північної півкулі. Тож метеорний дощ Персеїди найкраще можна побачити саме у Північній півкулі й аж до середніх південних широт.

Як побачити метеорний дощ? Усе, що для цього потрібно – сутінки та трохи терпіння. Телескопи чи біноклі не потрібні, але варто очам дати приблизно 30 хвилин, аби звикнути до темряви. Дивитися треб вгору та на північ.