Цього разу Men 24 розповість тобі про Миколу Тарана, бігуна-ультрамарафонця, рекордсмена України з ультрамарафонського бігу. Українця, котрий кинув собі виклик, щоб підтримати наших військових на фронті. Він подолав 250 кілометрів за 6 дні та зібрав гроші, які підуть на потреби захисників нашої держави.

Читай також Їх більше не вважали непереможними: чому саме зараз варто згадати Марафонську битву

Пробігти 250 кілометрів за 6 днів

Як розповідає Микола Таран, 5 вересня в Ісландії стартував надзвичайно складний ультрамарафон Ice&Fire. Дистанція, яку мали подолати його учасники, – приголомшливих 250 кілометрів. А загалом на цю дистанцію виділяється 6 днів.

Оскільки я цьогоріч не зміг репрезентувати Україну на тих змаганнях, я вирішив зробити такий самий забіг в Україні. І не просто його пробігти, а зробити благодійним,
– наголосив Таран.

Почав свій забіг ультрамарафонець з села Небилів, що в Івано-Франківській області. А фінішував він у Чернівцях. У цей непростий для нашої країни час Таран вирішив не просто бігти цей ультрамарафон для себе. Своїм забігом він хотів допомогти знайомій, Яні Бендак, котра займається благодійністю. Зібрані під час пробігу кошти Микола Таран віддав окремому 58 зенітно-ракетному батальйону ОК "Схід".

Зауважимо, що Микола Таран неодноразово брав участь у марафонах. Під час них він збирав кошти, які спрямовував на допомогу безпритульним тваринам. А ще він став першим серед українців, хто зміг двічі пробігти 73 кілометри у Норвегії.


Микола Таран пробіг ультрамарафон за 22 години та 48 хвилин / Фото з інстаграму Тарана

На відновлення майже не було часу

Ультрамарафонець зізнається, що для нього цей забіг був дуже непростим. Воно й не дивно, адже цього разу довелося подолати неабияку дистанцію без можливості повноцінно відновлюватися.

Ультрамарафонець додав, що він біг у здебільшого хмарну погоду без жодних опадів. Найбільша дистанція, яку він долав за день, – 70 кілометрів. Але найскладніше випробування на нього очікувало перед самим фінішем. Таран біг останні 17 кілометрів під час шаленої зливи.

Це було складне для мене випробовування. Кожного дня все менше і менше в мене було сили. Тільки віра в себе, допомога людей і ціль мені не давали зійти зі шляху,
– зізнається він.

Як Микола Таран добігав останні метри ультрамарафону: дивися відео

Якщо все піде за планом, то 17 вересня Микола Таран втретє представлятиме Україну на змаганнях в Осло. Для цього він повинен отримати дозвіл від Міністерства спорту на виїзд за межі нашої країни на 7 днів. Спортсмен додав, що у разі виграшу призові теж віддасть на потреби ЗСУ.

Микола Таран нагадав власним прикладом, що абсолютно кожен із нас зараз стоїть на захисті нашої держави. Хтось на фронті, хтось – у тилу. І якщо ти не тримаєш у руках зброю, то можеш наближати перемогу в інший спосіб. Наприклад, допомагаючи ЗСУ. Пам'ятай, що кожен донат зараз надзвичайно важливий!