Звідки? Річ у тім, що поганий запах виходить із каналізації. Якщо трубами тривалий час не текла вода – вони пересихають, рештки води застоюються, відбуваються різні процеси гниття. І з труб запах проникає у квартиру, та такий, що потім доводиться її кілька днів провітрювати.

Цікава тема 3 речі з повсякдення, які революційно змінилися, а ніхто й не помітив

Що ж робити з лихом неприємного запаху

У мережі з'явився популярний "лайфхак": мовляв, аби запахів неприємних не було, треба перед від'їздом в усі раковини, унітаз та ванну залити олії. Буквально трішки. Вона утворить плівку, і гниття не відбуватиметься.

  • Men 24 вирішив перевірити, чи дійсно це так – і перед відпусткою (так, наші журналісти теж іноді відпочивають) виконав пораду: залив олію у всі можливі сантехнічні отвори.

Завдяки експерименту ми переконалися – неприємного запаху дійсно не було (ну, майже). Але довелося викликати сантехніка.


Після проведення експерименту довелося викликати сантехніка / Фото pinterest

Чи дійсно можна заливати олію в раковину

Можна. Але треба розуміти наслідки, а вони такі: олія теж може застоятися, утворити на стінках труб товстий прошарок нальоту, який потім відчистити власними зусиллями практично неможливо.

  • Особливо це небезпечно, якщо труби не нові – тоді олія утворює дивовижно неприємну суміш осаду від води, іржі, вапна та залишків їжі.

Крім того, олія не здатна захистити труби по всій довжині, тобто навіть бажаного результату – уникнення поганого запаху – на 100% досягти не вдасться.

Як насправді убезпечити квартиру від неприємного запаху на час поїздки

Закрити кришку унітаза, а між нею та обідком покласти шар туалетного паперу. А отвори в раковинах і ванній треба просто закрити спеціальними корками. Такі можна купити, або – на крайній випадок – зробити самому з ганчірок.

Ще про поради Друге життя чайного пакетика: 10 лайфкахів застосування

А після повернення додому з відпустки чи відрядження треба змити кілька разів воду в туалеті – перш ніж підняти кришку. На кухні та у ванній – прибрати корки та відкрити воду, аби вона трішки протекла. Тільки й усього.