Причім тут не потрібні ні спеціальні знання, ні обладнання, лише чисте небо, терпіння і, можливо, тепла куртка. На перешкоді стоїть ще світлове забруднення, що стає все гіршим. Також Місяць впливає на видимість "падаючих зірок" (якщо пік метеорного потоку припадає на повний місяць, забудь – мало що побачиш).

Дивися також Ідеальний, щоб зустріти Новий рік: рецепт святкового коктейлю Sparkle Cocktail

Найкращі метеоритні дощі у 2024 році

Квадрантиди – перший метеорний потік 2024 року. Він вже розпочався (триває на початку січня й містить 60 – 200 "падаючих зірок" на годину на піку), ти можеш бачити "падаючі зірки" на нічному небі Північної півкулі (якщо небо, звісно, чисте). І таких видовищних потоків буде ще щонайменше два. Це травневі Ета-Аквариди (10 – 20 на годину) і серпневі Персеїди (100 на годину).

Нижче – все, що тобі потрібно знати про них.

Квадрантиди 2024

 • Пік: до півночі 3 січня 2024 року (загалом 28 грудня – 16 січня).
 • Де: будь-де в нічному небі.

Метеорний потік Квадрантиди не такий відомий, як грудневі Гемініди та серпневі Персеїди, але є одним з найпродуктивніших та потенційно одним з найцікавіших небесних явищ 2024 року. Під час піка зорепаду ти можеш спостерігати близько 120 "падаючих зірок" на годину. Вони спричинені астероїдом або "кам'яною кометою" 2003 EH1 і можуть з'являтися в будь-якій точці нічного неба. Проте зазвичай вони походять з місця близько Великої Ведмедиці, а саме з групи зірок, що колись були сузір'ям Quadrans Muralis. Цю назву більше не використовують, але метеорний потік залишився.

зорі
Що може бути кращим, ніж яскрава зоря, що падає над нашими головами? / Фото unsplash@kreyatif

Ета-Аквариди 2024

 • Пік: близько півночі 5 – 6 травня (загалом 19 квітня – 28 травня).
 • Де: будь-де в нічному небі.

Викликаний крихітними частинками пилу та уламків, залишених кометою Галлея, метеорний потік Ета-Аквариди у 2024 році покладе край метеорній посусі, що тривала з січня по квітень. В ніч з 4 на 5 травня Місяць буде лише маленьким півмісяцем і зійде перед світанком, тобто не завадить спостереженню. Можна очікувати близько 10 – 30 падаючих зірок на годину в дні перед піковою ніччю і до 50 під час піка. Хоча жителі Південної півкулі матимуть найкращий вид, оскільки сузір'я Водолія підніметься вище в небі.

Персеїди 2024

 • Пік: близько півночі з 12 на 13 серпня (загалом 17 липня – 24 серпня).
 • Де: будь-де в нічному небі.

Якщо любиш спостерігати за метеорними потоками, познач у своєму календарі 12 – 13 серпня, ніч найбільшого і найкращого метеорного дощу 2024 року. Місяць зайде незадовго до опівночі, що зробить нічне небо абсолютно безмісячним, тож Персеїди будуть варті того, щоб не спати допізна.

Щоб насолодитися Персеїдами якнайкраще:

 • Візьми кілька вихідних і знайди місце за містом, де можна переночувати.
 • А головне – памятай, що більшість невдалих спроб побачити "падаючі зірки" спричинені браком терпіння.
 • Спостерігати слід щонайменше пів години, бажано в кріслі з відкидним верхом або лежма на підстилці.
 • Не використовуй телескоп або бінокль – у цьому випадку вони лише зменшать твої шанси.
 • І, звісно, не дивися на мобільний телефон або будь-яке інше біле світло, яке нищить твій нічний зір.