Подібно до того, як працюють марсоходи Perseverance або Curiosity на Марсі, LTV (так наразі назвали апарат) збиратиме зразки й робитиме аналізи, а віддалені оператори керуватимуть роботою.

Зараз NASA закликає приватні компанії подавати заявки на долучення до проєкта – до 10 липня. Адже LTV (Lunar Terrain Vehicle) важливий для майбутніх місій Artemis на Місяць.

Також цікаво Такого ти ще не куштував: як приготувати Криваву Мері так, щоб здивувати і себе, і друзів

Яким буде місяцехід NASA наступного покоління на поверхні Місяця

У NASA опублікували перелік вимог до послуг та дизайну, яким повинні відповідати потенційні виробники LTV.

  • Подібно до підходу NASA до Crew Dragon компанії SpaceX і програми комерційного екіпажу для перевезення астронавтів на МКС, претенденти на створення LTV повинні надавати комплексні послуги в рамках свого контракту, "від розробки й доставки на поверхню Місяця до виконання операцій".
  • Космічне агентство хоче, щоб LTV міг працювати автономно, і тому планує оснастити апарат набором наукових інструментів, роботизованою рукою і пошуковими інструментами для продовження досліджень під час перерв між екіпажами Artemis, які з'являться на поверхні Місяця вперше за понад 50 років.


Екіпаж місії NASA Artemis працює на Місяці, бачення художника / Зображення NASA

  • Artemis 3 стане першою висадкою на Місяць в рамках програми, і наразі її запуск заплановано на кінець 2025 року. Однак LTV ще не буде її частиною. Пілотовані операції з використанням нового місяцехода розпочнуться лише з запуском Artemis 5 у 2029 році.
  • За допомогою LTV у NASA сподіваються ефективніше знаходити ресурси на поверхні Місяця, враховуючи водяний лід, який можна переробляти для створення широкого спектра необхідних речей – від питної води до ракетного палива. Що своєю чергою є важливим компонентом довгострокових космічних місій.