Слід затямити раз і назавжди, що втрата ваги – процес тривалий. І за весь період на тебе можуть очікувати як хороші моменти, так і не дуже. Будуть ситуації, коли твоя вага не змінюватиметься дуже довго, а будуть і ті, коли ти бачитимеш результати дуже швидко. Утім, зайве таки може повернутися, і ось чому.

Читай також Представники 80 країн світу зустрілися на виставці у Берліні: чим гостей вражав бренд Nemiroff

На думку експертів, ефект йо-йо виникає, коли відбулася різка зміна ваги. І це впливає як на саму вагу, так і на зовнішній вигляд. А ще на емоційну та психічну сторону людини, з якою це відбувається.

За даними Healthline, "лише близько 20% тих, хто сидить на дієті і борються із зайвою вагою, в результаті втрачають вагу та утримують її в довгостроковій перспективі". Але це не означає, що тобі слід здаватися. Є деякі науково підтверджені способи, які допоможуть запобігти цьому.

Чому зайва вага може повернутися

Експерти кажуть, що є 3 основні причини, чому ми можемо почати відновлювати вагу після її втрати. Коротко пройдімося по них.

  • Обмежувальні дієти. Дотримання занадто суворої дієти може уповільнити твій метаболізм і вплинути на гормони, що регулюють голод.
  • Неправильне мислення. Ти не повинен думати про дієту як про швидке рішення. Це радше довгостроковий процес покращення свого здоров'я.
  • Відсутність стійких звичок. Багато дієт вимагають твоєї сили волі, а не розвитку звичок, які ти можеш включити у своє повсякденне життя. Ти повинен думати не про правила, а про те, щоб змінити спосіб життя, щоб довше залишатися мотивованим.

Тож далі ми розповімо, як підтримувати свою вагу. З допомогою цих порад ти мінімізуєш шанси появи ефекту йо-йо. Виробляй для себе корисні звички, і буде тобі щастя.


Продовжуй регулярно тренуватися та підтримувати форму / Фото master1305

Не припиняй регулярно займатися спортом

Тренування корисні для здоров'я, але це також те, що допоможе тобі підтримувати належну та здорову вагу. Крім того, фізична активність може прискорити твій метаболізм і допоможе спалити багато зайвих калорій.

Healthline повідомляє, що: "Кілька досліджень виявили, що люди, які займаються принаймні 200 хвилинами помірної фізичної активності на тиждень (30 хвилин на день) після схуднення, з більшою ймовірністю збережуть свою вагу".

Снідай щодня

Наука стверджує, що люди, які снідають, мають більшу кількість клітковини та макроелементів, і в цілому можуть виробити здоровіші звички. Хоча це не означає, що ти набереш вагу лише тому, що не снідаєш. Але важливо пам'ятати, що твій перший прийом їжі має бути корисним. Ніяких рафінованих цукрів і пустих вуглеводів, друже.

Їж достатньо білка

По-перше, протеїн допомагає довше почуватися ситим. По-друге, він знижує активність вироблення гормонів, які змушують тебе відчувати голод. А це однозначно позитивно впливає на твою вагу, адже ти матимеш можливість рідше заглядати до холодильника просто так.


У твоєму раціоні має бути достатньо білка / Фото Drazen Zigic

Регулярно контролюй вагу

Слід також на постійній основі проводити моніторинг своєї ваги. Ти можеш взяти собі за звичку раз на тиждень важитися або одягати улюблену річ. Але пам'ятай, що робити це потрібно без фанатизму. В інакшому випадку високі шанси, що ти собі нашкодиш, коли чинитимеш шалений тиск.

Варте уваги Калорії спалюватимуться самі: тобі допоможе схуднути усього одна хитрість

Слідкуй за споживанням вуглеводів

Тобі потрібні вуглеводи для отримання енергії, для відновлення м'язів і для належного функціонування мозку. Але ти повинен взяти до уваги, що є менш корисні види. Власне, ті самі пусті вуглеводи. Якщо їх у твоєму раціоні буде надто багато, то надлишок зайвої ваги гарантований.

Підіймай щось важке

Ні, кардіотренування – не найкраще рішення для схуднення. Звичайно, воно може допомогти тобі і має багато переваг. Але тренування з обтяженнями рекомендують більше, адже вони допомагають нарощувати м'язову масу. Під час цього спалюється більше калорій. Крім того, втрата м'язів також сповільнює твій метаболізм.

Склади план і дотримуйся його

Перший крок — скласти свій план фізичних вправ і харчування. Але це не принесе тобі жодної користі, якщо ти його не будеш дотримуватися. Важливо, щоб ти намагався йти за планом бодай упродовж тижня. Чітко, без жодних правок. Це дозволить тобі почати виробляти звичку. Потім все буде значно легше й органічніше відбуватися.


Склади план на тиждень та дотримуйся розпорядку сну / Фото yanalya

Зволоження та години сну

Вживання достатньої кількості води має важливе значення для підтримки ваги. Адже це допомагає тобі відчувати ситість і призводить до зниження споживання калорій. З іншого боку, хороший сон вночі важливий для підтримки ваги, оскільки він запобігає переїданню. Healthline каже, що: "Недостатній сон призводить до підвищення рівня греліну, гормону голоду".

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Тобі потрібне встановлення діагнозу або медична консультація, обов'язково звернися до лікаря. Не зволікай!