Ступак плив 13 годин та 53 хвилин у воді, температура якої не перевищувала 15 градусів за Цельсієм. За цей час він подолав 35 кілометрів.

Також цікаво Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців

Загалом це дозволило йому стати 109 людиною, яка змогла подолати опір Північного каналу з його течіями, швидкість яких сягала 12 кілометрів на годину.

Перший українець подолав Північний канал – один із найскладніших у світі для плавців

Подія, безумовно, стала історичною для України, адже до Ступака жоден українець не перепливав Північний канал. Розташований, до слова, між Ірландією та Шотландією. І недарма – його вважають однією з семи найскладніших локацій для плавців Oceans Seven Challenge.


Де розташований Північний канал, який переплив Віталій Ступак / Фото з фейсбука Олега Недави

Мене надзвичайно мотивувала моя країна, мій народ та ЗСУ. Моментами хотілося опустити руки, та кожного разу, коли бачив на човні український прапор, говорив собі, що я не маю права здаватися, так само як не здаються наші захисники,
– розповів Віталій Ступак.


А ось який вигляд мав плавець після подолання дистанції у 35 кілометрів / Фото з фейсбука Олега Недави

Глава Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Віталієм та особисто йому подякував. Вчинок чоловіка і вразив, і мотивував багатьох українців.

Віталію Ступаку вручили відзнаки та нагороди за звитягу / Фото Львівської ОВА

Майбутнє нашої держави будують саме такі люди як Віталій Ступак. Своєю працею, рішучістю, наполегливістю. Своїм світлом. Дякую,
– наголосив Козицький.

Це цікаво – як Віталій Ступак перепливав Північний канал в Ірландському морі: дивіться відео