І от, нарешті, нові дослідження відкрили нам серце Місяця, як ніколи раніше. Тепер ми знаємо, що супутник Землі має тверде ядро, яке складається із заліза, як і ядро нашої планети.
Також цікаво Немов кришталь: експерти назвали найчистіший алкогольний напій
Внутрішнє ядро Місяця починає розкривати свої таємниці
Формування й еволюція природного супутника Землі все ще залишається загадкою для вчених, а навколо природи його глибинних шарів досі точаться суперечки. Але зараз маємо нове дослідження, здатне їх розв'язати.
Мовиться про дослідження найглибших надр Місяця, яке проводили вчені з CNRS, Університету й обсерваторії Лазурного берега, Університету Сорбонни та Паризької обсерваторії PSL.
Поперечний переріз Місяця в області, де "Аполлон-11" сів на поверхню / Фото NASA
Проаналізувавши дані кількох космічних місій і та застосувавши лазерну дальнометрію, команда вчених виявила, що під зовнішнім ядром Місяця є тверде внутрішнє ядро. Воно завширшки 500 кілометрів (15% від розміру Місяця) і складається з металу, щільність якого нагадує щільність заліза.
- Дослідники також знайшли докази, що матеріал у мантії (прошарку між ядром і корою) переміщався під час того, як Місяць розвивався з моменту свого утворення.
- А це може пояснити, чому на поверхні Місяця можна знайти багаті на залізо елементи: матеріал мантії виносився вгору у вигляді вулканічної породи, а надто щільні її матеріали потім опускалися назад крізь легший матеріал кори до межі ядра і мантії.