Прослуховуючи радіоімпульси з центру нашої галактики, вчені мають намір остаточно це з'ясувати. Мовиться про вузькочастотні імпульси, які природно випромінюють зірки (пульсари), але які й можуть бути рукотворними – як-от у радарах.

Також цікаво Пряний і соковитий: спробуй приготувати крутий коктейль Kyiv Sour

Про що розповідає нове дослідження щодо пошуку позаземного розуму

Ці імпульси виділяються на тлі радіошуму космосу, тобто за природою своєю є ефективним способом спілкування на великих відстанях. А отже й привабливим об'єктом для прослуховування під час пошуку земними вченими інопланетних цивілізацій. Вчені описали стратегію "полювання на прибульців" у новому дослідженні, опублікованому 30 травня в The Astronomical Journal.

  • Дослідники розробили програмне забезпечення для виявлення повторюваних частотних патернів і протестували його на пульсарах, щоб переконатися, що можуть вловлювати вузькі частоти.
  • Ці частотні діапазони дуже малі, приблизно в десяту частину ширини частот, що використовують типові FM-радіостанції. Потім дослідники шукали дані на телескопі у Західній Вірджинії, використовуючи цей метод.
  • Дослідники прислухаються до серцевини Чумацького Шляху, тому що там багато зірок і потенційно придатних для життя екзопланет.
  • Ба більше, якби розумні інопланетяни в серці Чумацького Шляху захотіли зв'язатися з рештою галактики, вони могли б завдяки своєму вигідному розташуванню надсилати сигнали на широкий спектр планет.

Використання вузьких смуг частот і повторюваних патернів було б найкращим способом для інопланетян виявити себе, оскільки така комбінація вкрай малоймовірна в природних умовах.

Що ще важливо, новий метод дослідників допоможе "шукати в копиці сіна голки, які нададуть спокусливі докази існування розвинених позаземних форм життя", як влучно висловився співавтор дослідження Стів Крофт.