Як розповідають дієтологи та нутриціологи, бажано випивати на день не більше трьох чашок еспресо. Якщо ж споживати надто багато цього напою, то можна зіткнутися з низкою проблем зі здоров'ям. На них ми і зосередимо твою увагу. Якщо у тебе проявляються ці ознаки, то з кавою варто зав'язувати.

Читай також Єдиний з України: бренд Nemiroff викликав ажіотаж на міжнародній виставці у Каннах

1. Ти відчуваєш тривожність

Типова чашка еспресо містить 95 міліграмів кофеїну. Якщо випивати понад 4 чашки, то назбирається уже майже 400. Але дослідження, опубліковане в Journal of Psychopharmacology, може шокувати тебе. Виявляється, понад 1000 міліграмів кофеїну на тиждень можуть спричинити високу тривожність.


Не варто випивати понад три чашки еспресо на день / Фото Janko Ferlič​

2. Ти погано спиш

Регулярне вживання кави може стати причиною проблем з нормальним режимом сну. В одному дослідженні оцінили 197 учнів старших класів. Ті, хто зловживав кавою, прокидався раніше та скаржився на сонливість вдень. Саме тому експерти рекомендують не пити надто багато кави. Ба більше, насолоджуватися нею лише у першій половині дня.

Варте уваги Цей трюк дозволить дізнатися, чи достатньо добре ти спиш

3. Твій пульс прискорюється

Вживання надто великої кількості кави з кофеїном стає причиною зміни ритму серцебиття. Але мовиться, власне, про шалене зловживання цим напоєм. Утім, не варто випробовувати долю та перевіряти, чи не потрапиш ти до цієї вибірки.

4. Ти більше нервуєшся

Ти коли-небудь відчував тремтіння після великої кількості чашок кави? Насправді це можна назвати передозуванням кавою. За даними Healthline, надмірна кількість кофеїну стає причиною виникнення головного болю, нервозності, появ проблем зі сном, а також серцем. Якщо ти відчуваєш наслідки надмірного вживання кави, то варто звернутися до лікаря.


Надто велика кількість кави може стати причиною появи стресів / Фото Giulia Bertelli​

5. Ти відчуваєш втому

Для боротьби з сонливістю та втомою кава допомагає. Але чи знав ти, що вживання надмірної кількості кофеїну має зворотний ефект. Особливо, якщо ти додаєш до кави цукор. У дослідженні, опублікованому Innovations in Clinical Neuroscience, виявили: вживання кави з цукром може викликати психічну втому. Крім того, він може збивати добові ритми, через що ти автоматично почуватимешся виснаженим з самого ранку.

Кава може і приносить користь. Але тут варто пам'ятати, що ця умова дотримується лише тоді, коли цього напою не надто багато. Зловживання кавою з кофеїном може мати не надто позитивні наслідки, тож будь максимально обережним.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Він ґрунтується на дослідженнях науковців, але не вважається інструкцією для виконання. Якщо ти спостерігаєш проблеми, пов'язані з вживанням кави, звернися до лікаря. Не зволікай.