Емоційний розрив, брак спілкування, потреба у зобов'язаннях чи очікування від стосунків? Перш ніж робити якісь висновки, подивімося на елементи у стосунках, які створюють мирне завершення або відновлюють гармонію. Доктор Шилпа Гупта, тренер з техніки емоційної свободи, терапевт і засновник Emo-aid Wellness, розповідає про прості концепції побудови щасливих і цілющих стосунків.

Варте уваги Незамінна класика для вечора з друзями: як приготувати Dirty Martini Vodka

1. Невідповідність мови кохання

Концепція мов кохання не є новою у сфері добробуту, але набула популярності завдяки впливовій книзі Гері Чепмена, яка вийшла друком у 1992 році. Чепмен виділив п'ять різних мов любові, які відіграють вирішальну роль у стосунках. Ці мови – служіння, дарування подарунків, фізичний дотик, якісно проведений час і слова підтримки.

  • Дії служіння передбачають допомогу партнеру у виконанні його завдань і доручень.
  • Дарування подарунків – це вдумливий обмін випадковими подарунками.
  • Фізичний дотик сприяє близькості через такі жести, як ніжні поплескування, обійми, поцілунки чи тримання за руки.
  • Якісно проведений час передбачає спільну трапезу, розмови та омріяні заняття.
  • Слова підтримки виражаються через щирі усні чи письмові вирази любові.


Варто розуміти мову кохання своєї партнерки / Фото lookstudio

Кожна людина володіє однією або двома основними мовами любові, які партнери повинні розуміти і задовольняти для гармонійних стосунків. Ми використовуємо нашу унікальну мову любові, щоб задовольнити потреби наших партнерів. Проте, у спілкуванні з партнером важливо надавати пріоритет мові кохання нашого партнера.

2. Сковування власними переконаннями і цінностями

Ось кілька обмежуючих дитячих переконань, які людина носить у своїх дрімаючих думках: "Я не заслуговую на любов", "Мене відкидають", "Я недостатньо хороший", "Я не можу нікому довіряти". Коли ми дорослішаємо, вони уособлюють: "Конфлікт означає, що ми не створені одне для одного" та "Усі стосунки призводять до розбитих сердець".

На свідомому рівні стосунки можуть сприйматися як невідповідність, свого роду відчуженість, змішана з відсутністю безпеки. Якщо їх не подолати, ці грізні переконання можуть стати бар'єрами, що обмежують нашу здатність будувати глибші зв'язки. Виявлення та подолання цих переконань є ключем до звільнення та плекання багатших стосунків.

3. Привиди минулих травм, які лякають

Життя сповнене значних негативних емоційних подій, і ми всі створюємо унікальні психологічні механізми подолання, щоб пережити їх. Нічиє життя не є ідеальним. Деякі з нас розвивають конструктивні стратегії подолання труднощів шляхом самодопомоги, як-от терапія, фізичні вправи, читання та медитація.


Варто звертатися по допомогу, якщо це потрібно / Фото freepik

Однак дехто намагається пережити негаразди, залишаючи свій емоційний ландшафт неврегульованим. З часом це може призвести до проблемної поведінки, такої як заперечення, проєктування своїх емоцій на інших, уникнення, дратівливість і повернення до дитячих залежностей. Ці патерни впливають на наші стосунки і можуть призвести до надмірної емоційної реакції, часто не пов'язаної з поточною ситуацією. Завжди пам'ятай, що коли емоційна реакція виходить за рамки поточної ситуації, вона, ймовірно, приховує глибші травми, що лежать в її основі.

Читай також Секс за графіком: чи може цей підхід позитивно вплинути на стосунки

Поради наостанок

Здорові стосунки – це інвестиції в психічний і соціальний добробут. Завжди розпізнавай мову любові важливих людей у твоєму житті і ніколи не соромся просити інших висловити її мовою твоєї любові. Долай обмежувальні переконання щодо любові, довіри та стосунків шляхом особистої роботи над собою, емоційної детоксикації або звернення за професійною допомогою до психотерапевта.