То скільки часу потрібно виконувати планку, щоб отримати сталевий прес? Відразу ж обмовимося, що ідеальної формули, яка б підійшла усім і кожному немає. Натомість слід розуміти, чому краще зосередити максимум своєї уваги.

Читай також Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців

Скільки потрібно стояти у планці

У мережі можна побачити низку викликів, пов'язаних з виконанням планки. У найпопулярніших із них рекомендують простояти у планці 60 секунд. Ясна річ, що чоловіки у хорошій фізичній формі можуть таке дозволити. А що ж тоді робити решті?

Тренер Зак Філліпс заперечив твердження про те, що у планці потрібно стояти максимально довго. Він переконаний, що краще присвятити їй менше часу, але звернути увагу на інший аспект.

  • За словами експерта, якщо ти починаєш, то достатньо буде стояти у планці й 5 секунд. Повтори виконання вправи 5 разів з перервами по 40 – 60 секунд.
  • Якщо ж ти вже краще та впевненіше почуваєшся у планці, то можеш виконувати 2 – 3 підходи по 10 – 20 секунд кожен.


Важливо, щоб під час виконання вправи тіло було у напрузі / Фото Mens Life​

На думку тренера, важливою у планці є саме напруга твого тіла. Тож просто "висяча ковбаса" не принесе користі, хоч і по 300 секунд стій.

Порада від тренера! Для досягнення бажаних результатів достатньо буде стояти у планці 30 секунд. Філліпс зауважив, що більша кількість часу не приносить видимих переваг.

Варте уваги 5 безглуздих міфів про тренування, в які експерти з Гарварду закликають більше не вірити

У чому секрет планки

Головне – правильно виконувати вправу. Слід переконатися, що твоя спина пряма, а тіло повністю вирівняне. Добряче напруж живіт і сідниці. Це буде те, що утримує тебе у цьому положенні.

Якщо ти зробиш усе правильно, то навіть за 20 секунд ти побачиш результати. Спробуй присвячувати всього кілька хвилин на день планці. Гарантуємо, результат тебе вразить.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. У цьому випадку тренер опирається на власний досвід. Якщо ти не впевнений у тому, чи варто виконувати планку, порадься з лікарем або ж персональним тренером. Вони дадуть тобі поради, які дозволять отримати максимум і не нашкодити своєму здоров'ю.