Мовиться про логотип-привид. І його можна побачити на новенькому CC850. Розповідаємо, що він означає.

Читай також Подолав 250 кілометрів за 6 днів: українець пробіг ультрамарафон, щоб допомогти ЗСУ

У Швеції була легендарна ескадрилья "Фантоми"

Як виявилося, логотип з маленьким привидом з'явився на суперкарі не просто так. Його використовувала ескадрилья "Фантом" ВПС Швеції, яка базувалася у місті Ангелхольм.

Ця ескадрилья, яка також відома як F10, керувала Viggen Saab AJS37, одним із найкращих винищувачів часів холодної війни. А їхнім девізом була фраза "Шоу має тривати", сам знаєш з якої пісні. Зауважимо, що Viggen був ще й надзвичайно унікальним повітряним судном. Воно підтвердило радіолокаційну фіксацію страшного літака-розвідника SR-71 Blackbird.

На жаль, ескадрилью розформували ще у 2002 році. І щоб відзначити цю подію, літак Viggen пофарбували у приголомшливу червону ліврею. На нього також нанесли девіз і логотип з привидом.

Логотип допоміг F10 стати культовою ескадрильєю, найстарішою у Швеції до моменту її розформування. Її пілоти вилітали на свої місії до світанку та поверталися після настання темряви. Саме тому їх і називали ескадрильєю привидів. Адже мешканці їх лише чули, але ніяк не могли побачити.


Логотип з привидом нанесли, щоб вшанувати ескадрилью / Фото alainclass

Чим пов'язані Koenigsegg і логотип ескадрильї

А отут усе просто. Спочатку автомобільну компанію заснували в Ольфстормі. Але у 1998 році вона переїхала на ферму на околиці Ангельхольма. А вже у лютому 2003 року один з її об'єктів спалахнув, внаслідок чого був сильно пошкоджений. І саме після цього компанія придбала занедбаний аеродром, на місці якого мав з'явитися новий завод.

Як ти вже здогадався, ця авіабаза була домівкою ескадрильї "Фантоми". Тож для вшанування її здобутків, Koenigsegg вирішила додати культовий символ привида на свої автівки. Мовляв, таким чином суперкари роблять все для того, щоб "шоу тривало".