Тестостерон і зморшки: що робити, щоб довше зберігати молодість шкіри

22 грудня 2021, 08:35
Читать новость на русском

Джерело:

Verywell health

Хто цікавиться проблематикою фізіологічного старіння і прагне якнайдовше зберігати молодість, той знає, що між гормонами людини та станом її шкіри є прямий зв'язок. Однак який саме – знають не всі.

Це питання вивчали у багатьох дослідженнях. Зокрема й те, як впливає брак або надлишок статевих гормонів (як-от тестостерону) на стан шкіри. А шкіра, як відомо, найяскравіше свідчить про вік людини.

Варто знати Як компанії можуть допомогти екології і чому це важливо зробити уже сьогодні

Тестостерон і старіння

Який зв'язок 

Найважливішими гормонами, які впливають на збереження молодості людини, є естроген у жінок та тестостерон у чоловіків. Обидва гормони формують відповідні біологічній статі зовнішні риси, сприяють тяглості сексуальної привабливості тощо.

  • Якщо тестостерону замало (тобто, його рівень нижчий, ніж той, який наука вважає нормальним для того чи іншого віку людини), у чоловіків зазвичай падає лібідо, знижується тонус м'язів, меншає білків.
  • Своєю чергою це призводить до сухості шкіри та втрати її еластичності (у народі кажуть – "обвисання").


Природі можна трішки допомогти. А як – читай нижче / Фото unsplash

Що ж робити

Передовсім важливо зауважити, що природу перехитрити не вдасться, та й робити цього не варто (наслідки можуть не сподобатися, м'яко кажучи). Але – природі можна трішки допомогти.

Щоб якомога пізніше впустити у своє життя дефіцит тестостерону, варто:

  • Раціоналізувати своє харчування. У ньому має бути достатньо натуральних білків і жирів, а також цинку та магнію..
  • Позбавитися нарешті від шкідливих звичок (якщо вони, звісно, є). Тобто – кинути палити й зловживати алкоголем.
  • Трохи зменшити денну дозу кофеїну, бо він пригнічує синтез гормонів.
  • І відвідати косметолога – на омолоджувальний масаж. Також чудово підтримує тонус м'язів спеціальна гімнастика для обличчя.
Важливо! Що ще треба – так це сходити до лікаря! Найкраще – до ендокринолога. Цей фахівець проаналізує дані крові й побачить, якого саме гормону та скільки саме його бракує у людини. І за потреби пропише терапію.