Це повернення було палким і драматичним, що й засвідчило відео з "Оріона". Капсула зафіксувала своє страхітливе занурення в атмосферу Землі, що залишило по собі в небі вогняний слід.
Дивися також Витвір мистецтва у келиху: рецепт святкового коктейлю Alexander The Great
Який вигляд мало вогняне повернення "Оріона" з Місяця
Місія Artemis 1 стартувала 16 листопада 2022 року, коли мегаракета Space Launch System (SLS) запустила ракету-носій Orion без екіпажу з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді.
- Це був перший в історії запуск для SLS, найпотужнішої ракети, яка зараз експлуатується, і лише другий для Orion. Капсула успішно здійснила короткий тестовий політ на навколоземну орбіту у 2014 з ракетою Delta IV Heavy компанії United Launch Alliance.
- Artemis 1 Orion прибув на орбіту Місяця 25 листопада 2022 і пробув там майже тиждень. 11 грудня капсула врізалася в густу атмосферу нашої планети на швидкості близько 40 000 кілометрів на годину, що стало серйозним випробуванням для її теплового екрана – найбільшого з будь-коли створених.
У НАСА опублікували ці дивовижні кадри в однохвилинному кліпі на X (раніше відомий як твітер):
Повне 25-хвилинне відео входження Orion в атмосферу також можна побачити. До слова, екран витримав, але не бездоганно. Частина матеріалу випарувалася інакше та у більшій кількості, ніж передбачали комп'ютерні моделі та наземні випробування.
- Зараз НАСА готується до "Артеміди-2", першого польоту з екіпажем в рамках програми. Для нього також використають SLS і Orion. Місія відправить 4 астронавтів у подорож навколо Місяця і назад на Землю. Запуск попередньо запланований на 2024 рік. А за ним послідує "Артеміда-3", яка висадить астронавтів на поверхню Місяця наприкінці 2025 або 2026.
- Загальний план "Артеміда" передбачає встановлення постійної, сталої людської присутності на Місяці та навколо нього до кінця 2020-х років. А навички та знання, здобуті в процесі, допоможуть людству здійснити стрибок на Марс у найближчі десятиліття.